ביקורת קירור למעבד Noctua NH-L12S

0

הקדמה

אנחנו רגילים לראות קירורים איכותיים של נוקטואה ובגלל זה הציפיות שלנו מהקירור Noctua NH-L12S גבוהות מאוד, מדובר בקירור פרופיל נמוך שיכול להתאים למחשבי HTPC בעלי מארז קטן, הקירור מתאים לכל סוגי התושבות של AMD ו אינטל.

יהיה מעניין לראות את רמת הביצועים של הקירור המינימליסטי הזה מול האח הגדול של הקירור הזה NH-D15 שביקורת שלנו עליו ניתן למצוא כאן

מפרט ופיצ'רים

הקירור מגיע עם מאוורר יחיד מהדגם הבא:

NF-A12X15 PWM

בתוך הקופסה תמצאו את כל המתאמים לתושבות השונות של AMD ו אינטל בנוסף משחה תרמית מהדגם הבא:

NT-H1

הקירור מגיע עם מתאמי "הפחתת רעש" שניתן בעזרתם להקטין את מהירות הסיבוב של המאוורר ובנוסף לקירור שני מצבים , מצב אחד שנקרא מצב תאימות שהוא מאפשר הרכבה של הקירור גם עם זכרונות בגובה גבוה ומצב פרופיל נמוך שמתאים למארזים קטנים עם זכרונות ללא גוף קירור.

מידות

גובה : 70MM(בלי מאוורר) : 70MM(עם מאוורר)

רוחב : 128MM(בלי מאוורר) : 128MM(עם מאוורר)

עומק : 146MM (בלי מאוורר) : 146MM(עם מאוורר)

משקל : 390 גרם (בלי מאוורר) : 520 גרם(עם מאוורר)

למפרט המלא של הקירור בדף המוצר

איך להתקין את הקירור

בתוך הקופסה תמצאו מדריכים ברורים מאוד שיסבירו לכם איך להתקין את הקירור על כל התושבות הנתמכות על ידי הקירור ועל זה צריך לתת מחמאה גדולה לנוקטואה שמספקים מדריכים פשוטים להבנה, כמו שניתן לראות בתמונות למטה לקירור יש שני מצבים , אחד שנקרא "מצב פרופיל נמוך" שמתאים למחשבים סלוניים HTPC אבל יכול ליצור בעיות תאימות עם זכרונות גבוהים כמו שניתן לראות בתמונה הראשונה, המצב השני נראה "מצב תאימות" והוא יפתור לכם את הבעיה שבמקרה שהזכרונות שלכם מפריעים לחיבור הקירור, בנוסף נוקטואה מציינית שאת הביצועים הכי טובים תקבלו במצב תאימות.

מצב פרופיל נמוך
מצב תאימות

מפרט המחשב לבדיקה

 • מארז – Corsair 400C
 • מעבד ראשון – אינטל i7-8700K
 • מעבד שני – אינטל i5-8600K
 • לוח אם ראשון – GIGABYTE Z370N WIFI
 • לוח אם שני – ROG MAXIMUS X HERO Z370
 • זיכרון – Corsair 16gb ddr4 3000mhz
 • כרטיס מסך – GTX 1060 WINDFORCE 6G
 • אחסון – סמסונג 250 EVO 850 SSD
 • ספק – Corsair GS 700W
 • קירור – Noctua NH-L12S
 • מערכת הפעלה – ווינדוס 10

כיצד התבצעה הבדיקה

בדקתי את הקירור עם שני מעבדי דור שמיני של אינטל, הקירור Noctua NH-L12S נבדק במצב תאימות ובמצב פרופיל נמוך, טמפרטורת החדר בזמן הבדיקה היתה בסביבות ה22 מעלות ובתוך המארז יש שלוש מאווררים אחד שמוציא אוויר מהמארז ו2 שמכניסים אוויר פנימה, מהירות הסיבוב של מאוורר הקירור נבדק בשני מצבים , אחד במהירות 800RPM ואחד במהירות המקסימלית שהיא 1836RPM, כל הבדיקות התבצעו במשך חצי שעה.

תוצאות

i5-8600K

מצב פרופיל נמוך
מצב תאימות

i7-8700K

מצב תאימות
מצב פרופיל נמוך

עוצמת רעש

מהבחינה הזאת במצב של מנוחה המאוורר עשה רעש בעומה של 30DB ובמצב מאמץ 40DB(דציבלים) , זה לגמרי מובן בגלל המהירות הגובהה של המאוורר ועדיין המחשב היה שקט יחסית אפילו במאמץ.

סיכום

אם אתם מחפשים קירור פרופיל נמוך למחשב הסלוני שלכם או סתם לא אוהבים קירורים גדולים במיוחד אז הקירור הזה בהחלט יתאים לכם, הוא בנוי בצורה מעולה, נותן ביצועי קירור טובים ביחס לגודל שלו והוא מתאים לרוב הלוחות והתושבות הקיימות היום בשוק.

לרכישת הקירור לחצו כאן

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here