האם כדאי לקנות את הכרטיס GTX 1060 3GB בשנת 2018?

0

שנה וחצי לאחר שיצא לשוק, חזרנו לבדוק את הכרטיס GTX 1060 בגרסאות 3GB ו 6GB, האם כדאי לקנות את הכרטיס המוחלש או שכדאי לכם להוסיף את ההפרש ולקחת את הגרסה עם 6GB זיכרון? אנסה לענות על כך בכתבה הבאה.

מה בדקנו?

בחרנו 7 משחקים שונים, שיצאו בשנתיים האחרונות, את המשחקים בדקנו ב – 2 רזולוציות שונות, הראשונה והיותר מוכרת 1080P והשניה 1440P, המשחקים נבדקו על ההגדרות הגבוהות ביותר, על מנת להקשות על הכרטיסים בדקנו את המשחק פעמיים, פעם אחת עם טקסטורות ברמה הגבוהה ביותר מה שמצריך יותר זיכרון VRAM ובפעם השניה בדקנו כאשר הטקסטורות על הגדרות בינוניות(השם של ההגדרות משתנה ממשחק למשחק).

מפרט המחשב לבדיקה

מעבד – i5-7600

קירור – noctua d15

לוח אם – Asrock Z270 ITX

זיכרון – Corsair Vengeance 8GB

כרטיס מסך – GTX 1060 6GB&3GB

ספק – Corsair GS700

אחסון – Samsung EVO 850 256GB

מערכת הפעלה – ווינדוס 10 64 ביט

טוב נראה לי שזה מספיק מלל, נעבוד לתוצאות..

במשחק הזה ההבדלים נבעו יותר מההבדל בכמות הליבות שיש לכרטיס בגרסת 3GB ולא בגלל הזיכרון המועט.

גם כאן, נראה שההבדלים נבעו בעיקר מהכמות המוקטנת של יחידות עיבוד שיש בגרסת הכרטיס ב -3GB

שוב לא נראו הבדלים גדולים בין הכרטיסים וההבדל הקטן והיחיד נבע בגלל שלגרסה של ה -6GB יש יותר יחידות עיבוד לעומת הגירסה של ה -3GB.

גם כאן אין הרבה מה לומר וההבדל בין הכרטיסים נמצא בכמות יחידות העיבוד.

כאן לראשונה אנחנו נתקלים בהבדל משמעותי בין הכרטיסים, המשחק הזה משתמש בהרבה זיכרון VRAM והמגבלה שיש לנו עם הכרטיס של ה -3GB מאלצת את המחשב להשתמש בזיכרון RAM שהוא יותר איטי מהזיכרון של הכרטיס ובגלל זה נתקלנו לראשונה וגם זה רק ברזולוציה הגבוהה יותר(1440P) בתקיעות שהפכו את המשחק ללא מהנה, האומנם מבחינת ממוצע הפריימים הכרטיס הצליח לסחוב אבל אם תסתכלו על המינימום 0.1% תראו מספר של פריימים נמוך מאוד שלא מתאים למשחק, הפיתרון הוא לשחק את המשחק על 1080P עם הכרטיס בגרסת 3GB.

במשחק הזה ראינו שאף אחד מהכרטיסים לא אידיאלי במשחק על הגדרות אולטרה, מבחינת הכרטיס עם ה -3GB לא ראינו הבדל ענק בין הכרטיסים אבל עדיין מומלץ לשחק את המשחק הזה על הגדרות נמוכות יותר גם כשמדובר בגרסה של ה – 6GB.

את המשחק הזה מומלץ לשחק על 1080P ועל רמת טקסטורות בנונית\גבוהה על מנת להנות מהמשחק בצורה הטובה ביותר, כאשר השתמשנו ברזולוציה גובהה עם טקסטורה גבוהה מאוד הכרטיס בגרסת 3GB התחיל להראות את החולשה שלו.

סיכום

גם כאשר מדברים על הכרטיס GTX 1060 3GB בשנת 2018 עדיין ניתן לומר שמדובר בכרטיס חזק, כרטיס שמתאים לגיימינג ב – 1080P , אבל חשוב לזכור שככל שהזמן עובר כך גם המשחקים דורשים יותר זיכרון VRAM ולכן אני לא יכול להמליץ על הכרטיס בגרסה הזאת לגיימרים שמצפים מהכרטיס שלהם להיותר רלוונטי גם בשנים הקרובות, ההמלצה שלי היא או לחכות לדור הכרטיסים הבא של NVIDIA ו AMD או לקנות את הכרטיס בגרסה של ה – 6GB .

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here