למה לבנות מחשב חדש (תחילת 2018) זה רעיון לא טוב : זיכרונות

  0

  השנה האחרונה היתה מרגשת מאוד מבחינת האפשרויות לבניית מחשב חדש. בחודש מארס האחרון AMD השיקה את סדרת המעבדים בשם Ryzen מה שהביא לסיום התקופה שמעבדי AMD לא היוו תחרות למעבדים של אינטל. אחרי זה קיבלנו שחרור של כמה כרטיסי מסך חדשים של אנבידיה ו AMD, את דור המעבדים השמיני של אינטל Kaby Lake, עם זאת, עד כמה שהיה ממה להתרגש בשנת 2017 בעולם המחשבים, היה גם הרבה תופעות מטרידות.

  לרוע המזל, חלק מהבעיות הללו החריפו ומן הסתם ימשיכו להחמיר במהלך 2018, מה שהולך להפוך בנייה של מחשב חדש לקשה עוד יותר. החלק הראשון של סדרת הכתבות יוקדש לנושא מחירי זיכרונות DDR4 ומדוע הוא כה גבוה.

  מחירי הזיכרונות כיום מהווים בעיה גדולה לאנשים שמתכננים בנייה של מחשב חדש או לשדרג את המחשב הקיים שלהם. מיולי 2016 עד יולי 2017 השוק הראה גידול של 111% במחיר זיכרונות DDR4, והוא המשיך לעלות מאז.

  מחיר זיכרון DDR4

  בשנת 2016 סטיק זיכרון של 8GB DDR4-2400 עלה בסביבות ה35 דולר. שנה לאחר מכן הייתם צריכים לשלם 70 דולר עבור אותו מוצר. היום המחיר המבוקש ליחידה הוא 90 דולר שזה באחוזים 170% יותר ממה שהיינו משלמים לפני בערך 18 חודשים.

  למה זה קורה אתם שואלים? בראש ובראשונה, זה עניין של היצע וביקוש. בעוד שקשה לחזות מתי בדיוק ישתפר ההיבט של האספקה, רוב הדיווחים מצביעים על כך שזה לא יקרה עד סוף שנת 2018, כאשר יצרניות הזיכרון יסיימו את הפיתוח של זיכרון 64 ו 96 שכבות. עד אז, הביקוש ימשיך לגבור על ההיצע.

  אז, אוקיי, זה בעיה של אספקה – אבל למה? מה הגורם העיקרי לירידה בהיצע או לביקוש הגובר? איך שאנחנו רואים את זה יש 2 סיבות עיקריות.

  ספקי ה- DRAM הגדולים עברו להתמקד בשווקים אחרים, בגלל הירידה במכירות בשוק המחשבים האישיים הרווחים של היצרניות קטן בצורה משמעותית.

  הביקוש ל – DDR4 היה קטן בסוף 2014 ביחס לשנת 2018, בהתחשב בעובדה שזיכרונות DDR3 עדיין היו בשימוש עם מעבדי הדורות הקודמים של אינטל ו AMD, מגמה זו נמשכה עד Haswell E. בשנת 2017 ראינו שינוי גדול בביקוש כאשר גם AMD נכנסה לתמונה עם סדרת מעבדי רייזן שעושים שימוש בזיכרונות DDR4 בדיוק כמו אינטל.

  הגורם הגדול יותר, תעשיית הטלפונים החכמים, כאשר לא רק שגדל הביקוש לזיכרונות RAM אלא גם להתקני אחסון NAND. חשוב לציין שזיכרונות DDR4 לטלפונים ניידים הוא שונה מזיכרונות למחשבים, עם צריכת חשמל נמוכה יותר, יצרנים כמו סמסונג עושים יותר רווח ממכירת זיכרונות LPDDR4 לטלפונים חכמים.

  עם ביקוש עולה והיצע נמוך, המחירים של זיכרונות DDR4 עלו בצורה משמעותית, לצערנו זה לא נראה שהיצרנים הגדולים מתכוונים להגדיל את הייצור בזמן הקרוב בגלל רווח יחסית קטן ממכירה של זיכרונות למחשבים האישיים.

  מה הפיתרון? תמיד יש את האפשרות להמתין ולראות מה יקרה עם שוק הזיכרונות או לקנות מחשב כאשר אתם לוקחים בחשבון את עליית מחירי הזיכרון ואיך זה ישפיע על המחיר הסופי של המחשב שלכם, האפשרות הנוספת היא ללכת על מחשב יד שניה עם זיכרונות DDR3 ובכך לחסוך לכם הוצאה גדולה על מחשב חדש.

  אם החלטתם לנסות לבנות מחשב יש שניה אז יש לנו את הקבוצה הטובה ביותר בשבילכם לזה,פשפשוק מחשבים – https://www.facebook.com/groups/772946566154452

  השאר תגובה

  Please enter your comment!
  Please enter your name here