מדריך לביצוע אוברקלוקינג לכרטיס מסך

1
ביצוע אוברקלוקינג הוא באחריות המשתמש בלבד, כל פגם או בעיה במידה ותחול במהלך התהליך באחריות המבצע ואין לראות במערכת האתר כאחראית לנזק שעלול להיגרם. 

מה זה אוברקלוקינג?

לפני שנתחיל במדריך אתן הסבר קל על מה זה אוברקלוקינג,בעצם על ידי אוברקלוקינג אתם מעלים את מהירות הליבה והזיכרון של כרטיס המסך שלכם ועל ידי זה אתם תקבלו ביצועים טובים יותר זה ככה בקצרה ועל קצה המזלג.

הכלים לביצוע:

יש להוריד שתי תוכנות לביצוע האוברקלוקינג ובדיקת יציבות של המערכת לאחר מכן

התוכנה הראשונה והחשובה ביותר היא MSI Afterburner עם התוכנה הזאת מבצעים את האוברקלוקינג , קישור להורדה http://download-eu2.guru3d.com/afterburner/[Guru3D]-MSIAfterburner-beta.zip

התוכנה השניה שנקראת Heaven Benchmark ניתן להוריד את התוכנה בקישור הבא :http://assets.unigine.com/d/Unigine_Heaven-4.0.exe עם התוכנה הזאת נבצע בדיקת מאמץ לכרטיס בשביל לזהות בעיות שנוצרות בגלל אוברקלוקינג לא יציב ומוגזם לכרטיס שלכם.

ביצוע אוברקלוקינג:

הגענו לחלק שלשמו התכנסנו פה ,האוברקלוקינג ואיך לבצע אותו,המדריך ילווה בתמונות שיעזרו לכם לעשות את זה בקלות ובלי הרבה הסתבכות עם התוכנה שלפעמים נראית מאיימת למשתמש החדש.

המסך הראשי של התוכנה:

נראה קצת מאיים?אל דאגה בשביל זה אני פה!

השלב הראשון הוא להיכנס להגדרות של התוכנה ולשנות כמה הגדרות בשביל לאפשר אוברקלוקינג על הכרטיס שלכם

כניסה להגדרות על ידי לחיצה על הכפתור המסומן בצהוב:

ככה יראה חלון ההגדרות של התכנה:

שנו את ההגדרות שיראו כמו בתמונה מתחת :

לחצו על OK ועכשיו נעבור לשלב האוברקלוקינג:

בתמונה שלפניכם סימנתי באדום מה מעניין אותנו במסך ומה אנחנו צריכים לשנות,כל ההגדרות הנוספות שקיימות בתוכנה לא רלוונטיות כרגע למדריך הזה

נתחיל עם הגדרת Power Limit ההגדרה הזאת חשובה על מנת לתת לנו קצת יותר הספק חשמל לכרטיס ובעצם גם יגדיל את המתח שליבת הכרטיס תקבל,על ידי זה נוכל לעשות אוברקלוקינג גבוה יותר,אני ממליץ לשנות את ההגדרה ל102 אבל ניתן גם קצת יותר אם אתם לא מצליחים לבצע אוברקלוקינג.

הגדרת הCore Clock נותנת לנו בעצם מהירות שעון גדולה יותר לליבה של הכרטיס שלנו, פה מומלץ לנסות להגדיל כל פעם ב50MHZ ואז לבדוק את היציבות של הכרטיס(תכף נגיע לזה)

הגדרת הMemory Clock כשמה כן היא , אתם בעצם מגדילים את מהירות הזיכרון של הכרטיס,כאן אתם יכולים לנסות לעלות ב100MHZ כל פעם כי בדרך כלל יותר קל לעשות לזיכרון אוברקלוקינג גדול ביחס למהירות הליבה ששם אנחנו טיפה יותר מוגבלים.

Fan Speed זה גם משהו שאני ממליץ לשנות מאוטומטי לידני ואז להגדיר אותו על 60 אחוז ומעלה.

לאחר שאתם מסיימים לעשות את השינויים יש ללחוץ על כפתור ה – V על מנת להחיל את הגדרות האוברקלוקינג שלכם ,חשוב לציין שאם לאחר שהחלתם את ההגדרות אתם רואים פסים מוזרים על המסך או שהמחשב נתקע אז לא לדאוג פשוט תפעילו מחדש את המחשב או במקרה שניתן אפסו את ההגדרות של התוכנה על ידי הכפתור הסמוך לV.

בדיקת מאמץ:​

סיימתם את שלב האוברקלוקינג ועכשיו הגענו לשלב בדיקת המאמץ שבו אתם בודקים האם ההגדרות שבחרתם מתאימות לכרטיס שלכם ולא יוצרות בעיות כמו קריסת משחקים או תקיעת המחשב,את שלב בדיקת המאמץ ניתן לעשות בזמן האוברקלוקינג ועם כל עלייה של 50MHz במהירות הליבה(כמו שהסברתי קודם)וכל עלייה של 100MHz במהירות הזיכרון.

התקינו את התוכנה השנייה שהבאתי לכם בתחילת המדריך , לאחר ההתקנה הפעילו את התוכנה דרך הקיצור דרך שנוצר על שולחן העבודה וזה מה שתקבלו:

הגדירו את התוכנה כמו בתמונה למטה(אם יש לכם מסך עם רזולוציה אחרת הגדירו אותה בהתאם) לאחר שהגדרתם לחצו על RUN ואז תקבלו את המסך הבא :

תנו לתוכנה לרוץ כמה שניות , אם התוכנה לא נתקעת או מציגה כל מיני פסים או צבעים מוזרים על המסך אתה יכולים להתקדם לשלב הבא שבודק עד כמה השתפרו ההביצועים שלכם בעקבות האוברקלוקינג,לחצו על הכפתור Benchmark (סימנתי אותו באדום) ותנו לבדיקה לרוץ עד הסוף , בסוף תקבלו תוצאה כמו שתראו בתמונה הבאה:

אם עבדתם לפי המדריך אתם אמורים לקבל תוצאות יפות אבל וזה אבל גדול , לא כל כרטיס מסך ניתן לעשות לו אוברקלוקינג או יותר נכון לא כל כרטיס GT210 שתעשו לו אוברקלוקינג יהפוך לGTX1060 , זה פשוט לא עובד ככה , בנוסף כל כרטיס הוא שונה אפילו אם הוא בדיוק אותו דגם , זה הכל בסופו של דבר באיכות של הסיליקון של הליבה.

לאחר שעשיתם אוברקלוקינג שתפו אותנו בתוצאה של לפני ואחרי ואם יש לכם שאלות הערות או הצעות לשיפור המדריך אנא אל תהססו ושתפו אותנו.

בהצלחה!

הערה 1

 1. כמה תוצאות של לפני ואחרי:

  GTA V ממוצע פריימים​:

  לפני אוברקלוקינג:

  84.737915
  85.446152
  97.832550
  102.008255
  95.835640

  אחרי אוברקלוקינג:

  84.801788
  93.569199
  100.021339
  109.493515
  98.384987

  גם כאן ניתן לראות שיפור יפה בביצועים של הכרטיס במשחק הזה.
  אנא שתפו אותנו בתוצאות שלכם ואולי תזכו בפרס.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here