ביקורת לכרטיס Galax GTX 1080 Ti HOF

0

כשניגשנו לבקר את הכרטיס לא ידענו באיזה דרך לתאר אותו אבל המילה "מעודן" או "קטן" היא לא המילה שעלתה לנו בראש ברגע שראינו את הכרטיס, אפילו האריזה של הכרטיס צועקת את המילה "בולט". הכרטיס עצמו הוא גדול מאוד, לא רק גדול מאוד פיזית אלא גם ממש כבד.

מפרט הכרטיס

ליבה גראפית – GP102

יחידות עיבוד – 3584

מהירות בסיס ומהירות בוסט – 1569/1683 מגה הרץ

גודל הזיכרון וסוג הזיכרון – 11GB של GDDR5X

מהירות זיכרון – 1376 מגה הרץ

רוחב פס זיכרון – 484.4GB/s

מאוורררים – (3) 90mm

חיבורים – (1) DVI-D, (1) HDMI 2.0b, (3) DP1.4

חיבורי חשמל – (3) 8-pin

מידות הכרטיס – 31.8X14.5X5.4 סנטימטר

משקל – 1689g

מחיר בזמן הביקורת  – 4560 ₪

אחריות – שנתיים

לינק לרכישת הכרטיס מפלונטר

מה בתוך הקופסה

הכרטיס מגיע בקופסה לבנה גדולה שנפתחת בצורה מאוד מרשימה ואם לומר את האמת מאוד מספקת. אבל מה שבתוך הקופסה זה מה שחשוב לא?

הכרטיס מגיע עם כמה אקססוריז,שלושה מתאמי מולקס ל 8 פינים,אני חייב לציין שהשימוש בחיבורים האלה הוא לא כל כך מומלץ במיוחד כשמחברים את הכרטיס לספק לא חזק במיוחד,המתאמים האלה לא יהפכו ספק בהספק נמוך לספק עם הספק גבוה יותר.אם אתם מעוניינים לרכוש את הכרטיס הזה אנו ממליצים לכם להצטייד בספק איכותי שיתאים לכרטיס הזה.

גימיק נחמד שמגיע בתוך הקופסה הוא חתיכת זכוכית שבאה כתוספת לתאורת הRGB שמתחברת בעזרת כמה ברגים שמגיעים עם הכרטיס וניתנת לשליטה על ידי התוכנה שצריך להוריד מאתר החברה. הדיסק און קי שמגיע עם הכרטיס מכיל קובץ PDF והתוכנה GeForce Experience של NVIDIA.

עם משקל של 1.689 קילוגרם אורך של 31.8 סנטימטר וגובה של 14.5 סנטימטר הכרטיס תופס 3 סלוטים של PCI והוא הופך לכרטיס הגדול ביותר שבדקנו עד כה,הלוחית האחורית של הכרטיס תופסת עוד 0.5 סנטימטר והיא יכולה להשפיע על מחשבים עם קירור מעבד גדול.

אם אתם אוהבים את השילוב של פלסטיק במבנה של הכרטיס זה כבר עניין של טעם,הצבע הלבן של הכרטיס הוא מראה די נדיר אבל בסופו של דבר זה המשך ישיר לכרטיסים הקודמים של Galax מסדרת Hall of Fame שלה, ההבדל היחיד הוא בגודל של הכרטיס.

הכיסוי האחורי של הכרטיס עשוי מאלומיניום והוא מוצב בצורה כזאת שהוא עוזר לקירור של הכרטיס(ככה החברה טוענת,אנחנו נבדוק את זה בהמשך).

בחלק העליון של הכרטיס תמצאו מסך LCD ושלושה חיבורי 8 פינים(כן כן שלושה חיבורים).

מסך השחור לבן הוא בעל רזולוציה נמוכה,הוא עוצב על מנת להציג לוגו או את מהירות הכרטיס,מהירות המאווררים,מתח,טמפרטורה ועוד. האפקט הוא מיוחד אבל על מנת לראות את המסך צריך מארז עם חלון שקוף.

המסך בפעולה

מערכת הבדיקה

מעבד – רייזן 7 1700 @ 3.6GHz

לוח אם – אסוס פריים X370

זיכרון – Corsair Vengeance DDR4-3000

1X 2TB WD HDD

1X 256GB סאמסונג SSD

ספק – 700W 80+ קורסייר

מערכת הפעלה – ווינדוס 10

מארז – קורסייר 400C עם 3 מאווררים

ביצועי משחקים

תוצאות 2560X1440

אין טעם לבדוק את הכרטיס הזה ב1080p,ברזולוציה הזאת אפילו המעבד החזק ביותר שלנו גרם לצוואר בקבוק. הכרטיסים האלה מיועדים לרזולוציות 2560X1440 ומעלה.

תוצאות 3840X2160

צריכת חשמל

תדר ליבה

יצרניות הכרטיסים יכולות לרשום כמעט כל דבר בחומרי השיווק של הכרטיס,אם הם יגיעו למהירות שהם רושמים בחומרים האלה זה משהו שקשה לשלוט בו וזה דבר שמשתנה בין כרטיס לכרטיס , למשל איכות הליבה משחקת תפקיד מאוד חשוב בעניין הזה ואין שום יכולת לדעת מראש מה יתקבל בסופו של דבר. יכול להיות מצב שכרטיס שהוכרז כאיטי יהיה מהיר מכרטיס שנבנה על מנת לספק מהירות גבוהה יותר,כשבאים להשוות בין כרטיסים חשוב להבין את העקרונות האלה.

מבחינת טמפרטורה עם מארז סגור ובזמן משחק ב4K קיבלנו 65 מעלות ומהירות ליבה של 1974MHz ,במארז סגור ראינו ירידה קלה במהירות הליבה(1936MHz) ועלייה בטמפרטורה ל72 מעלות.

במבחן מאמץ מתמשך בעזרת התוכנה Furmark קיבלנו מהירות התחלתית של 1759MHz ולאחר 5 דקות המהירות התייצבה על 1749MHz,התוצאות זהות כאן גם עם מארז פתוח וגם עם מארז סגור כאשר ההבדל היחיד היה בטמפרטורה שבמארז פתוח היתה 65 מעלות לעומת 70 במארז סגור.

אוברקלוקינג

הכרטיס הזה בנוי לאוברקלוקינג. במקרה שלנו קיבלנו מהירות 2020 בקירור אוויר כאשר המאווררים היו על 100 אחוז עוצמה מה שגרם לכרטיס להיות רועש באופן יחסי,גם מבחינת צריכת חשמל ראינו עלייה כאשר ביצענו את האוברקלוקינג מ280 ואט במהירות הרגילה ל340 ואט לאחר אוברקלוקינג.

מאווררים ורעש

איפה עומד הכרטיס מבחינת קירור ורעש?כאשר הגדרנו את המאווררים על מהירות של 45% במארז פתוח קיבלנו 65 מעלות במארז סגור ועם 55% מהירות קיבלנו 72 מעלות,הבדיקה התבצעה בזמן משחק עם המשחק The Witcher 3 ב4K.

מבחינת רעש הכרטיס היה רועש יותר כאשר המארז היה סגור וזה בגלל מהירות המאווררים הגבוהה יותר אבל זה לא היה רעש בלתי נסבל כמו שנתקלנו עם כרטיסים אחרים.

כאשר מדדנו את הרעש בעזרת מכשיר מדידה קיבלנו 40.3dB כאשר הכרטיס חם ובתוך מארז סגור שזו תוצאה די טובה . במארז פתוח קיבלנו ירידה ל38.5dB(מדידה בדציבלים)

הכרטיס מגיע עם קירור מלא בפוטנציאל לאוברקלוקינג אבל גוף קירור אמיתי לVRM היה עוזר לשמור על איזורים מסוימים בכרטיס הרבה יותר קרים.

סיכום

כאשר קיבלנו את הכרטיס לביקורת לא מצאנו את המילים לתאר אותו ,המילה גדול,גס,ועם עיצוב מפואר שלא בהכרח כולם אוהבים(אנחנו כן) אלה המילים שאנחנו מתארים את הכרטיס לאחר יומיים של בדיקה,הכרטיס למרות גודלו יחסית שקט,עם טמפרטורות נמוכות יחסית והוא כמובן מהיר מאוד. מבחינת אוברקלוקינג ולאחר הבדיקות שלנו גילינו שלכרטיס יש מרחב אוברקלוקינג גדול.

מערכת סיפוק החשמל של הכרטיס עובדת טוב אבל לא ממש הבנו למה באמת צריך 3 חיבורי 8 פינים כאשר חיבור 6+2 עם ספק איכותי בהחלט היו מספיקים בשביל לתפעל את הכרטיס הזה,הדבר הזה לבד יכול לגרום לאנשים לוותר על הכרטיס אפילו שהוא מגיע עם 3 מתאמי מולקס ל 8 פינים .

התוספת של המסך על הכרטיס מוסיפה לכרטיס קסם מסוים אבל עם משקל של 1.6 קילו אנחנו היינו מעדיפים לקבל משהו שיתמוך בכרטיס עם כל המשקל שלו,ביקורת נוספת שלנו על הכרטיס היא אי הכללה של גוף קירור אמיתי לזכרונות ולמודול מווסת מתח מה שגרם לטמפרטורה גבוהה באופן יחסי,אם בעיה זו תיפתר הכרטיס יוכל להיות אפילו מהיר יותר.

במחיר של הכרטיס אנחנו לא יכולים להמליץ עליו ככרטיס לכל אחד ,אם אתם מאלה שלא מתפשרים והמחיר זה לא שיקול ברשימת השיקולים שלכם אז תמצאו בכרטיס הזה הרבה ייחודיות שלא תמצאו בהרבה כרטיסים אחרים וכמובן תקבלו ביצועים ברמה הגבוהה ביותר לגיימינג ברזולוציות גבוהות.

**תודה לפלונטר שסיפקו לנו את הכרטיס לביקורת.

– לינק לרכישת הכרטיס מפלונטר

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here