ביקורת מתורגמת : Intel Core i9-7980XE

0

הקדמה

כאשר אינטל הכריזה על המעבד הינו להוטים לקבל את המעבד במיוחד לאחר שבדקנו את מעבד 10 הליבות שלהם ומעבד 16 הליבות של החברה המתחרה AMD,המעבדים האלה היו מעבדים עם ביצועים מטורפים מה שהופך את הביקורת למעבד 18 ליבות למשהו מלהיב.

מפרט טכני

אנחנו יכולים לדבר שעות על המפרט הטכני של המעבד , עם 44 פסי PCIe תמיכה ב128 זיכרון DDR4 אבל כמובן שכולנו פה בשביל הליבות ויש לנו 18 מהן.

למעבד יש כמה רמות של מהירות טורבו שמשתנות בהתאם למספר הליבות שבשימוש,ניתן להתאים את המאבד לשימוש מיטבי בליבה אחת או לשימוש בריבוי ליבות.

מפרט המחשב לבדיקה

Intel i9-7980XE
ASUS X299-A Prime
Corsair ROG Dominator Platinum 3200 – Stock Tests
G.Skill Trident-Z 3600 – OC Tests
Corsair RM1000i
Corsair MP500 512GB
Corsair H110i GT
Windows 10

אוברקלוקינג

כמו תמיד כשאנחנו עושים ביקורת למעבד חדש אנחנו משתדלים לבצע את הביקורת על אותו מפרט מאשר להשתמש במפרט הכי חדש שקיים אצלנו במשרד. המעבד נבדק עם הלוח של אסוס X299-A PRIME שאיתו בדקנו את כל המעבדים מהסדרה 7X.

בבדיקות שלנו המעבד הזה מעולה לאוברקלוקינג למרות שבדקנו אותו עם לוח אם שהוא הזול ביותר בין הלוחות X299. כמובן שעם לוח כמו Rampage VI Extreme לדוגמה נקבל תוצאות טובות אף יותר אבל 4.6GHZ אם 1.2V זו התחלה טובה מאוד במיוחד כאשר המעבד נשמר על טמפרטורה נמוכה מ70 מעלות.

על ידי התוכנה Prime95 ניתן להפעיל את המעבד עד קצה היכולת שלו ועדיין המעבד עבר את המבחן בהצלחה, הטמפרטורה של הקבלים נשמרה מתחת ל85 מעלות שזה הרבה מתחת מהמקסימום של הטמפרטורה כשמדובר בVRM(קבלים שמעבירים חשמל למעבד), צריך לזכור שהלוח שבדקנו עליו לא מותאם במיוחד למצבים כאלה אבל עדיין הוא עבר את זה בהצלחה,התחלה מרשימה במיוחד.

בדיקת ביצועים

AIDA64

לפני שנתחיל חשוב להזכיר שהתוצאה של המעבד Threadripper היא ממעבד בגרסה הסופית שלו והתוצאה של המעבד עם אוברקלוקינג היא מגרסת מפתחים שהיתה טיפה יותר טובה מבחינת אוברקלוקינג

לאחר שאמרנו את זה המעבד החדש של אינטל מנצח בקלות את שאר המעבדים במהירות סטוק,התחלה טובה למעבד,האם זה ימשך?

ביצועי מעבד
ביצועי זיכרון , אפור – העתקה , אדום – כתיבה , לבן – קריאה

SiSoft Sandra

התוכנה הזאת עם כל השינויים שעברה היא טיפה בעייתית עם חלק מהמעבדים שלצערנו לא מצליחה לסיים את כל הבדיקה אבל בבדיקת חישובים כבדה קיבלנו תוצאה מרשימה מהמעבד כשהוא נותן ביצועים כפולים מהמעבד 7900X

מתמטיקה

Blender

התוצאה שקיבלנו בבלנדר עם המעבד Threadripper כמעט הפילה אותנו מהכיסאות ולא חשבנו שנקבל תוצאה טובה יותר בזמן הקרוב אבל כמובן שלא יכולנו לטעות יותר , המעבד 7980XE השווה את התוצאה למעבד Threadripper כאשר האחרון באוברקלוקינג וכאשר המעבד של אינטל עובר אוברקלוקינג בעצמו הוא מצליח לעבור את המעבד Threadripper בביצועים  .

אדום – 4K , לבן – 1080P

CineBench R15

גם כאן אנו רואים תוצאות דומות. המעבד 7980XE עם OC מוביל,עם יותר מ1000 נקודות יותר מהמעבד של AMD Threadripper.

אדום – open GL , לבן – מעבד
מבחן ליבה אחת

HEVC

בפעם הראשונה שראינו שהמעבד לא מנצח בפער גדול זה במבחן הקידוד הזה למרות שאם תסתכלו טוב שבקידוד 4K ניתן לראות את הכוח האמיתי של המעבד הזה לעומת האחרים.

אפור – 4K , אדום – 1080P , לבן – 720P

x265 בדיקת ביצועים

מדי פעם מתקבלת תוצאה שהיא ממש מפתיעה ואם לא הינו מבצעים את הבדיקה בעצמנו לא היינו מאמינים לזה,לכו ותורידו את הבדיקה הזאת ובצעו אותה על המחשב שלכם, זה יתן לכם מושג עד כמה 57.5 פריימים לשנייה זו תוצאה מרשימה.

Geekbench ו Realbench

למרות שהמעבד במצב סטוק מנוצח על ידי המעבד Threadripper OC בתוכנה Realbench אם תשימו לב טוב תראו שבמבחן של מהירות ליבה יחידה וגם בריבוי תהליכים המעבד של אינטל מנצח בקלות.

אדום – ריבוי ליבות , לבן – ליבה אחת
אפור – תוצאה כללית של מערכת , אדום – ריבוי משימות , לבן – קידוד

משחקים

המעבדים של AMD כמו רייזן ו Threadripper  באופן יחסית מציגים ביצועים קצת פחות טובים במשחקים,הסתכלו על התוצאה במשחק Gears of War 4 בכל מה שקשור למעבד.

שחור – Total Warhammer , אפור – Rise of the Tomb Raider , אדום – Gears of War 4 מעבד , לבן – Gears of War 4 כרטיס מסך

צריכת חשמל

עם כל כך הרבה ליבות ציפינו שהמעבד יהיה שווה לטוסטר מבחינת החום שהוא פולט והחשמל שהוא צורך. לא כך הדבר . לא רק שהוא מנצח בקלות את מעבד Threadripper בביצועים הוא גם מנצח אותו בצריכת החשמל כאשר הוא במהירות סטוק, גם באוברקלוקינג ניתן לראות שהוא צורך פחות חשמל מהמעבד של AMD כאשר הוא עובר OC

מעבד + כרטיס מסך

סיכום

לפני שננסה לתאר את הביצועים של המעבד i9 אנחנו צריכים לדבר על הפיל שבחדר והוא המחיר של המעבד,כן המעבד של AMD עולה חצי מהמחיר של המעבד של אינטל , אם אתם בתקציב מצומצם ועדיין צריכים הרבה כוח עיבוד מהמחשב שלכם אז הבחיקה ההגיונית היא ללכת על המעבד של AMD. כמובן שעל מנת לקבל ביצועים שקרובים למעבד של אינטל תצטרכו לעשות למעבד OC וכמובן תצטרכו לקחת בחשבון שהוא גם חם יותר וגם צורך יותר חשמל אחרי אוברקלוקינג אבל אם מחיר זה הנתון שהחשוב ביותר בשבילכם אז המעבד של AMD הוא בהחלט אופציה טובה.

אבל מצד שני אם אתם מסתכלים על המעבד מהזווית של מחיר אתם לחלוטין מפספסים את הנקודה.

זהו מוצר פרימיום. אינטל בוחרים בשביל מעבדים כאלה את הסיליקון הטוב ביותר מה שגורם לזה שהמעבד יעבוד יחסית על טמפרטורה נמוכה וצריכת חשמל נמוכה. השגנו אוברקלוקינג גבוה על ידי שימוש ב1.2 וולט למעבד , זכרו השתמשנו בלוח הבסיסי ביותר לצ'יפסט X299 ובנוסף השתמשנו בזכרונות במהירות ביניים.

אם אתם דורשים את הטוב ביותר בלי להתפשר על שום דבר ויש לכם את התקציב למעבד הזה אז זה המעבד בשבילכם.

הביקורת תורגמה מהאתר overclock3d.net וכל הקרדיט לתמונות והביקורת עצמה שייך להם.תהנו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here