חדשות טכנולוגיה

אינטל מתכוננת לאיבוד נתח שוק משמעותי בגלל "תחרות קשה" מ – AMD

התחרות בין AMD ואינטל מתחממת, עם מעבדי הדור השני של Ryzen וסדרת מעבדי השרתים EPYC שהתקבלו בצורה מרשימה בקרב הצרכנים הביתיים ולקוחות מכרזי הנתונים כאחד, ובכך מפרים את המונופול של אינטל על שוק מעבדי ב – x86.

דיווח באתר Barrons ציין כי מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ' אמר שהחברה תאבד נתח שוק משמעותי בתחום השרתים ל – AMD במחצית השניה של השנה, וכי אינטל מתכוננת להפסד משמעותי בנתח השוק.

מה שמדהים הוא כמה מנתח השוק אינטל צופה שתפסיד, קרזניץ' ציין כי זה היה התפקיד של אינטל לא לתת ל – AMD לתפוס נתח שוק של 15-20%.

המכשול העיקרי עבור AMD בשוק השרתים הוא אמון, שכן המשקיעים צפויים להשקיע ב – EPYC רק לאחר ש – AMD תוכיח שהיא יכולה לפתח מספר דורות של מעבדים מתקדמים, לפני שמנהלי מרכזי הנתונים יהיו מוכנים להתרחק מאינטל. המעבד מאינטל יכול להיות תהליך יקר הודות לשינויים באופטימיזציות תוכנה ספציפיות ללקוח ואימותי תוכנה.

AMD כבר עושה הרבה התקדמות לעבר השגת האמון הזה, עם ההכרזה שלהם על מעבדי EPYC חדשים המיוצרים בתהליך ייצור של 7 ננו-מטר ויעבדו על הסוקט הקיים. בניגוד לאינטל אשר לא פרסמה שום מידע על מפת הדרכים למעבדי שרתים בתהליך ייצור של 10 ננו-מטר.

מקור
barrons

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button