מדע

למה חשוב מאוד לבצע הרבה בדיקות לנגיף הקורונה

במהלך השבוע האחרון, מקרים רבים של נגיף הקורונה התגלו באזורים רבים בעולם, כמו גם מאמצים נרחבים לשלוט על התפשטות הנגיף, באמצעות סגירת בתי ספר, מסעדות וביטול או דחייה של אירועי ספורט.

אולם היגיינה אישית, ריחוק חברתי ומגבלות על התנועה, למרות חשיבותן, אינן מספיקות "כדי לחסל את המגיפה הזו", אמר מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדנום ג'בריוס.

טדרוס אמר כי "לא ראינו הסלמה דחופה מספיק של כמות הבדיקות, בידוד ומעקב אחר מגע, המהווים את עמוד השדרה של התגובה". השילוב של הגישות זה מה שחשוב.

"כפי שאני כל הזמן אומר, כל המדינות צריכות לנקוט בגישה כוללת, הדרך היעילה ביותר למניעת הדבקות ולהצלת חיים היא לשבור את שרשרת ההולכה (של הנגיף), ולשם כך חובה לבדוק ולבודד". "לא ניתן להילחם באש בעיניים מכוסות, ואנחנו לא יכולים לעצור את המגיפה הזו אם אנחנו לא יודעים מי נגוע."

"יש לנו מסר פשוט לכל המדינות: בדיקות, בדיקות, בדיקות, כל מקרה חשוד". בדרך זו ניתן לזהות ולבדוק גם אנשים שהיו במגע עם אלה שהובחנו כנגועים.

טדרוס אמר כי מיוצרות בדיקות נוספות כדי לעמוד בביקוש, הוא ציין כי ארגון הבריאות העולמי העביר כמעט 1.5 מיליון בדיקות ל- 120 מדינות.

ד"ר מריה ואן קרקהובה, המובילה הטכנית של תוכנית חירום הבריאות של ארגון הבריאות העולמי, הוסיפה כי מדינות צריכות להגדיל את מספר המעבדות, את זמינות ערכות הבדיקה ואת מספר האנשים שיכולים לבצע את הבדיקות הללו.

מקור
businessinsider

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button