חדשות

ביל גייטס מודאג ממס העושר המוצע של אליזבת וורן

ביל גייטס מודאג מהצעות כמו תוכנית המס לעשירים של אליזבת וורן, הקובעת מס של 2% על ההון שמעל 50 מיליון דולר ו-3% נוספים על הון של מעל מיליארד דולר. לדבריו, חדשנות אמריקאית עשויה להיות "בסיכון" אם המסים יהיו גבוהים מדי.

"שילמתי מעל 10 מיליארד דולר מיסים. שילמתי יותר מכל אחד אחר במיסים. אם הייתי צריך לשלם 20 מיליארד דולר, זה בסדר. אבל כשאתה אומר שאני צריך לשלם 100 מיליארד דולר, אז אני מתחיל לעשות מתמטיקה על מה שנותר לי" אמר גייטס, ובסופו של דבר הוסיף שהוא "רק צוחק."

וורן יכולה להיות המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, ונראה כי גייטס נאבק בשאלה מה יעשה אם כך יהיה. גייטס לא הסתיר את סלידתו מטראמפ, אך גם גילה סלידה מסוימת מאליזבת וורן.

"אני לא יודע עד כמה היא עם ראש פתוח", אמר גייטס כאשר נשאל אם הוא ייפגש עם וורן, "או שהיא אפילו תהיה מוכנה להיפגש עם מישהו שיש לו סכומי כסף גדולים."

כשנשאל במי יבחר בבחירות היפותטיות בין וורן לדונלד טראמפ, הוא ענה כי יצביע למי שיציג את "הגישה המקצועית יותר" לנשיאות, גם אם הוא לא מסכים איתם.

גייטס שוב התנצל על פגישותיו עם ג'פרי אפסטיין לאחר שהורשע באשמה של התעללות בילדים.

גייטס הכיר בכך שהפגישות עם אפשטיין העניקו לו לגיטימציה לחזור למיינסטרים של החברה הגבוהה. גייטס אמר שהוא הונע על ידי רצון להציל חיי אדם עם משאבים רבים יותר.

"עשיתי טעות בשיקול הדעת, חשבתי שהדיונים איתו יובילו להכנסה של מיליארדי דולרים לקידום הבריאות הגלובלית. התברר כי מדובר היה בשיקול דעת מוטעה. זה היה תעתוע", אמר גייטס.

מקור
recode
תגיות

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.
0 0 vote
Article Rating
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close