חדשות טכנולוגיה

דיווח: גוגל תמנע ממפתחים לעקוף את מערכת התשלומים של חנות האפליקציות

בתקופה האחרונה, אפל ספגה ביקורת מצד מפתחי אפליקציות על מדיניות חנות האפליקציות שלה. החוקים של חנות האפליקציות מאלצים את המפתחים להשתמש במערכת התשלומים של אפל ולחלוק עמה 30% מהכנסותיהם. גם לגוגל חוקים דומים אך מפתחים גדולים כמו נטפליקס, ספוטיפיי ואחרים עוקפים אותם על ידי כך שהם מאפשרים למשתמשים לשלם להם ישירות באמצעות כרטיס אשראי. עד כה גוגל התעלמה מזה, אך נראה שזה עומד להשתנות.

לפי דיווח בבלומברג, גוגל עומדת לעדכן כבר בשבוע הבא את החוקים של חנות האפליקציות, החברה תבהיר למפתחים כי הם חייבים להשתמש בשירות החיובים של החברה לצורך רכישת מנויים ורכישות בתוך האפליקציות. בנוסף, זה אומר שמפתחים יצטרכו לחלוק עם גוגל 30% מהכנסותיהם. החברה תיתן למפתחים זמן להתאים עצמם לחוקים החדשים ולא תסיר מיידית אפליקציות הפועלות בניגוד לחוקים החדשים.

בתגובה לדיווח אמר דובר גוגל כי החברה מאפשרת התקנה של מספר חנויות אפליקציות במכשירי אנדרואיד.

“As an open platform, Android allows multiple app stores. In fact, most Android devices come with at least two stores right out of the box, and users can install others. For developers who choose to distribute their apps on Google Play, our policy has always required them to use Play’s billing system if they offer in-app purchases of digital goods. We are always working with our partners to clarify these policies and ensure they are applied equitably and reasonably.”

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button