חדשות טכנולוגיה

דפדפן Chrome של גוגל יחסום את כל הפרסומות באתרים שמציגים פרסומות מטעות או פוגעניות

גוגל פרסמה פוסט חדש המתאר את הצעדים שהחברה נוקטת כדי להפוך את האינטרנט למקום נעים ובטוח יותר, גוגל הודיעה היום על שינוי משמעותי באופן שבו הדפדפן יעבוד עם פרסומות.

הפוסט מפרט את כוונותיה של גוגל לחסום את כל הפרסומות בכל אתר שהוא, אם היא תמצא שאתר זה מנצל לרעה את האופן שבו הוא מציג פרסומות למבקרים. החברה כבר החלה לחסום מודעות שלדעתה היו "חודרניות" בפברואר השנה, אבל נראה שההגנות הנוכחיות פשוט לא עצרו את התופעה. כתוצאה מכך, ענקית החיפוש החליטה על צעד קיצוני יותר, חסימה של כל הפרסומות באתרים המציגים פרסומות פוגעניות ומטעות.

כמה דוגמאות למה שגוגל רואה כפרסומות מטעות או פוגעניות הן מודעות המנסות להערים על המשתמש על ידי התחזות לאזהרת מערכת, פרסומות שלא נסגרות אפילו לאחר לחיצה על הלחצן 'סגור' ופרסומות שמנסות לגנוב פרטים אישיים של הגולשים. באופן כללי, גוגל מצפה שכל האתרים יעמדו בסטנדרטים של פרסומות טובות יותר שנקבעו על ידי הקואליציה לפרסומות טובות יותר.

מנהלי אתרים יכולים לבדוק אם האתר שלהם מכיל פרסומות שיפעילו את המסננים של גוגל עד ידי מעבר לדוח על חוויית שימוש מטעה ב – Google Search Console, השינויים יכנסו לתוקף בחודש דצמבר, יחד עם גרסה 71 של הדפדפן. פרסומות שסומנו כבלתי חוקיות יקבלו 30 יום להסרה, ולאחר מכן ואם הפרסומת לא תוסר הפרסומות יחסמו באתר. החברה ציינה גם כי אם, מסיבה כלשהי, משתמש ירצה לראות פרסומות מטעות או פוגעניות הוא יוכל לבטל את ההגנות בדפדפן באופן ידני.

כמו כל אתר חדשות מקוון, גם PCinfo מסתמך על פרסומות עבור עלויות התפעול, אם אתם משתמשים בחוסם פרסומות, נעריך זאת מאוד אם תוסיפו את אתרנו לרשימה הלבנה (Whitelist) בחוסם הפרסומות שלכם.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button