חדשות טכנולוגיה

האם בקרוב האינטרנט יהיה מהיר יותר

גוגל הציעה רעיון חדש לתעבורת רשת בשם (QUIC – Quick UDP Internet Connections) שאומץ ע"י ה- IETF (ה- (the Internet Engineering Task Force) ושונה על ידם (בצורה די נרחבת).

QUIC בנוי על- UDP (ראשי תיבות ל- User Datagram Protocol, אתם אולי מכירים את פרוטוקול זה מרשתות ה- P2P), שהוא בכללי פרוטוקול תעבורה יותר "רזה" מה- TCP (בו משתמשים כיום ל- HTTP), אבל ב- UDP חסרים אמצעים חשובים לאינטרנט בטוח. UDP לא מכיל בתוכו אמצעים לאמינות (בדיקה האם חסר אבד מידע מנקודת המקור), או סדר (לסדר את המידע המתקבל בסדר בו נשלח מהמקור) – דברים שפרוטוקול ה- TCP כן מכיל (TCP גם מכיל אלגוריתם תיקון מידע ע"י זיהוי מידע לקוי תוך כדי מעבר, ובקשתו מחדש).

הבעיה עם TCP שהוא מכיל המון אופציות שלא באמת נדרשים יותר בפרוטוקול ה- HTTP של ימינו. כאן פרוטוקול ה- QUIC נכנס: פרוטוקול זה מהווה בעצם פרוטוקול UDP שלם יותר, עם האמצעים החסרים מפרוטוקול ה- TCP (ורק הם, ללא האופציות הנוספות) ביחד עם כמה שיפורים בזמני התגובה, מהירות וה- Latency (בשורה טובה לגיימרים?).

אחד השיפורים היותר בולטים הוא האפשרות של פרוטוקול ה- QUIC (או בשמו הנוסף – HTTP/3) לשלב בין בקשת ההתחברות ובקשת ההצפנה, ובכך להשתמש בחיבור ידוע במקום ליצור את החיבור מחדש בנפרד לבקשות אלו.

מקור
TechPowerUp

דוד

חובב מחשבים מושבע מה-386 הראשון, בין אם חומרה, תוכנה או משחקים. מהנדס תוכנה (B.Sc, M.Sc) ביום-יום עובד כ- CTO בסטארטאפ בו אני בין המייסדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button