אבטחה וסייבר

הונאה חדשה בתחום הפרסום: וידאו מוסתר מאחורי פרסומת

זוכרים כאשר למדנו שזה אפשרי מבחינה תאורטית עבור דף אינטרנט או אפליקציה להשתמש במעבד שלכם כדי לכרות מטבעות וירטואליים? דיווח של BuzzFeed חושף שיטה חדשה להונאה באמצעות פרסומות וידאו רווחיות שמסתתרות מאחורי פרסומות באנר מסורתיות באפליקציות אנדרואיד, כך שמשתשים אפילו לא יודעים שהם שם.

לדברי BuzzFeed, האשמה היא לא על מפתחי האפליקציות – הם הופתעו למצוא כמות רבה של תלונות ממשתמשים על מדוע היישומים שלהם מרוקנים להם את הסוללות במכשירי הסוללר שלהם. במקום זאת, הדוח מציע שרשתות הפרסום שבהן משתמשים מפתחי האפליקציות נפלו קורבן לנוכלים שהשתמשו בפרסומות וידאו מוסתרות על מנת להרוויח סכומים גדולים של כסף.

ההונאה היא ל רק על חשבון המשתמשים, אלא גם על חשבון רשתות הפרסום, הנוכלים קונים כמה באנרים סטנדרטים זולים וממלאים אותם עם מודעות וידאו יקרות.

איך זה עובד:

מפתח א' מציג פרסומת באנר באפליקציה שלו, פרסומת שגלויה למשתמשי האפליקציה. לאחר מכן, הרמאים מסתירים סרטון וידאו מאחורי פרסומת הבאנר, וידאו שאף אחד לא יכול לראות אך הוא נרשם כנצפה. בתרחיש זה, מפתח א' מקבל תשלום עבור פרסומת הבאנר הקטנה באפליקציה שלו, אבל הרמאים מרוויחים פי כמה על ידי דחיפה של כמה שיותר פרסומות וידאו יקרות בהרבה.

DoubleVerify
מקור
buzzfeednews

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button