חדשות

המיתוס של גזענות משטרתית מערכתית בארה"ב (מאמר דעה בוושינגטון פוסט)

בשנה שעברה שוטרים ירו והרגו 1,004 בני אדם, רובם היו חמושים או מסוכנים בדרך אחרת. כרבע מההרוגים על ידי שוטרים בשנה שעברה היו שחורים (235), יחס שנשאר יציב מאז 2015. מספר ההרוגים נמוך מאחוז הפשעים שבוצעו על ידי שחורים.

בשנת 2018, השנה האחרונה שיש עליה נתונים, 53% ממקרי הרצחי בארה"ב בוצעו על ידי שחורים וכ-60% ממקרי השוד. חשוב לזכור שמדובר באוכלוסייה המהווה 13% מכלל אוכלוסיית ארה"ב.

על פי מסד נתונים של הוושינגטון פוסט, בשנה שעברה המשטרה ירתה והרגה תשעה שחורים לא חמושים ו-19 לבנים לא חמושים, לעומת 38 ו-32 בהתאמה בשנת 2015. הוושינגטון פוסט מגדיר "לא חמושים" באופן כללי, למשל בניו ג'רסי נורה למוות אדם במהלך מרדף שהיה במכוניתו אקדח טעון.

בשנת 2018 היו 7,407 מקרי רצח של שחורים. בהנחה שהמספר דומה בשנת 2019, אותם תשעה שנהרגו על ידי שוטרים ונחשבים לא חמושים מייצגים 0.1% מכלל ההרוגים השחורים בשנה שעברה. לעומת זאת, לשוטר סיכוי גבוה פי 18 וחצי להיהרג על ידי גבר שחור.

בסוף השבוע של יום הזיכרון ובשיקגו בלבד נהרגו 10 שחורים מירי ממכונית חולפת. גבר משיקגו בן 72 נורה בפניו ב-29 במאי על ידי יורה שירה כתריסר יריות לבית מגורים; שתי נשים בנות 19 בדרום העיר נורו למוות בזמן שישבו במכונית; באותו יום, ילד בן 16 נדקר עם הסכין שלו ונפצע אנושות.

בסוף השבוע האחרון נורו 80 אנשים בשיקגו מירי ממכונית חולפת, 21 נפצעו אנושות, רוב הקורבנות היו שחורים. ירי של המשטרה אינה הסיבה לכך ששחורים מתים מרצח פי שמונה יותר משיעור הלבנים וההיספאנים יחד.

מקור
וושינגטון פוסט

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button