חדשות טכנולוגיה

טוויטר מודה כי שיתפה "בטעות" נתוני מיקום עם אחד מהשותפים שלה

לאחר הסקנדל של קיימברידג 'אנליטיקה, חברות הטכנולוגיה נמצאות תחת זכוכית מגדלת כשמדובר בטיפול שלהן בנתוני המשתמש. בספטמבר 2018, התגלה כי טוויטר חשפה נתוני משתמש לצדדים לא מורשים במשך יותר משנה. למעשה, רק בחודש שעבר פייסבוק הודתה כי שמרה שלא בכוונה אנשי קשר של חשבונות דוא"ל של 1.5 מיליון משתמשים שלה.

עכשיו, טוויטר הודיעה כי היא שיתפה נתוני מיקום של כמה משתמשי iOS עם אחד מהשותפים שלה.

טוויטר

בהודעה בבולג של החברה, טוויטר גילתה כי אם השתמשת ביותר מחשבון טוויטר אחד ב – iOS והפעלת את אפשרות המיקום המדויק על אחד החשבונות שלך, נתוני המיקום עדיין נאספו מכל חשבון טוויטר אחר (אפילו אם לא הפעלתם את אפשרות המיקום המדויק) שהיה בשימוש במכשיר זה. נתונים אלה שותפו עם אחד מהשותפים של החברה, שותף שזהותו אינה ידועה כרגע.

טוויטר המשיכה ואמרה כי היא תכננה תחילה להסיר את המידע שנשלח לשותף לחלוטין, אבל היא לא הייתה מסוגלת לעשות זאת. במקום זאת, המיקום טושטש באופן חלקי, כך שהמיקום של המשתמש לא יכול להיות מדויק יותר מזה של מיקוד של של עיר (טווח של 5 ק"מ רבוע).

החברה התנצלה על הטעות שלה ודיווחה כי היא תיקנה את הבאג באפליקציית טוויטר ל – iOS, אך עדיין הזהירה את המשתמשים לבדוק את הגדרות הפרטיות שלהם כדי להבטיח שרק נתונים רלוונטיים משותפים עם החברה. טוויטר יצרה קשר עם משתמשים שנפגעו כדי להודיע להם שהבאג תוקן.

מקור
twitter

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button