מדריכים

מדריך בניית מחשב

מדריך בניית מחשב

הגיע הרגע שאתם מעוניינים לבנות מחשב אבל לא יודעים איזה חלקים לקנות? במדריך הבא אנסה לעזור לכם לבחור את החלקים הנכונים שיתאימו לצרכים שלכם. בין אם אתם גיימרים או צריכים מחשב לצפייה בסרטונים ביוטיוב או סטודנטים שצריכים מחשב לכתיבת העבודות שלכם וסתם לפעמים לקחת הפסקה מהלימודים ולראות סרט טוב, לכל אחת מהאופציות הבאות אבנה מחשב שיתאים לצרכים שלכם.

שלב ראשון

השלב הזה בעיניי הוא החשוב ביותר, קביעת התקציב והמטרה לשמה אתם בונים את המחשב, כאשר אתם בונים מחשב למשחקים אתם צריכים להתמקד בעיקר בכוח העיבוד הגרפי שלו וגם פה יש כמה קטגוריות, אם אתם בונים מחשב לעבודה ועריכות אז חשוב לאזן בין מעבד חזק לכרטיס מסך טוב שיחד יקצרו לכם את זמן העבודה עם תוכנות כגון פרימייר פרו או סוני ווגאס (תוכנות לעריכת וידאו), ואם אתם צריכים מחשב משרדי אז אתם לא צריכים לרכוש את החלקים היקרים ביותר וחלקים של השוק הנמוך בהחלט יספיקו.

שלב שני

לאחר שקבעתם את התקציב והמטרה לשמה אתם בונים את המחשב הגיע הזמן להחליט איזה חלקים אתם הולכים להכניס למחשב שלכם, האם אתם הולכים על מחשב מבוסס על הפלטפורמה של אינטל או AMD ועל מה אתם רוצים לשים דגש גדול יותר. אם אתם מתכננים לבנות מחשב למשחקים ברזולוציות הגבוהות מ-1080p אז תצטרכו כרטיס מסך חזק במיוחד כגון RTX 3080, אם אתם מתכוונים לשחק ברזולוציה נמוכה מ-4K אז כרטיסים מסוג RTX 3070 או RX5700 יעשו את העבודה. ברזולוציה של 1080P אני ממליץ על הכרטיסים GTX1660Ti או RX5500 שיספקו לכם ביצועים מעולים ברזולוציה הזאת. בחירת ספק החשמל של המחשב כאשר אתם בונים מחשב למשחקים (לא רק) היא בחירה חשובה מאוד, ככל שהרכיבים שלכם חזקים יותר מבחינת הביצועים שהם מספקים כך גם צריכת החשמל עולה, לכן רצוי לבחור ספק איכותי שיחזיק את כל המערכת בצורה היציבה ביותר. מבחינת העדפה לחברה כזו או אחרת של כרטיסי מסך או לוח אם זה משהו שכל אחד יחליט לפי העדפה האישית שלו וגם לפי הסתכלות על מה המוצר של החברה האחת נותן לעומת המוצר של החברה האחרת.

בחירת החלקים:

מעבד

intel VS AMD

עולם המעבדים מעולם לא היה כל כך מלא באפשרויות כמו בשנה האחרונה, היום אתם יכולים לרכוש מעבד בעל 8 ליבות של AMD במחיר שבעבר היה נראה כמו חלום, גם מהצד של אינטל קיבלנו מעבדי 8 ליבות במחיר סביר בהחלט וזה חברים מה שתחרות עושה, מורידה מחירים.

לבחירה של מעבד יש כמה כללים, חשוב לקנות מעבד שיתאים לכרטיס המסך שלכם ולא יגרום לצוואר בקבוק, למשל אין לקחת מעבד i3 עם כרטיס מסך RTX3080, מה שיקרה זה שהמעבד יגביל לכם את כרטיס המסך החזק וכך לא תוכלו להוציא את מקסימום הביצועים מכרטיס המסך. בסופו של יום איזון זה שם המשחק, אם בחרתם בכרטיס מסך חזק אז גם המעבד צריך להיות חזק ואם לקחתם כרטיס מסך זול שלא מיועד למשחקים כבדים אז אין טעם לקחת מעבד יקר במיוחד (אלא אם כן אתם מתכננים שדרוג בעתיד לכרטיס מסך חזק יותר) כי אז אתם מאבדים את האיזון של המחשב וסתם מוציאים הרבה כסף על חלק שלא ייתן לכם הרבה מבחינת ביצועים במשחקים, הפעם כרטיס המסך יגביל אתכם.

כרטיס מסך

AMD VS NVIDIA

הבחירה בכרטיס מסך היא חשובה אבל היא חשובה בעיקר לאנשים שהמטרה של המחשב שלהם הוא משחקים או עריכות וידאו ועוד כמה תוכנות עבודה שיודעות להשתמש בכרטיס המסך על מנת לייעל את העבודה, לבנאדם שמעוניין במחשב לעבודה משרדית או לצפייה בסרטים אז הכרטיס המובנה במעבד יעשה את העבודה (חשוב לזכור שלא בכל מעבד יש ליבה גרפית ולכן חשוב לשים לב איזה מעבד אתם בוחרים). למשחקים הבחירה קצת יותר מורכבת שכן יש לכם את האופציה לבחור כרטיס מסך המבוסס על ליבה גרפית של AMD או NVIDIA, לשתי החברות יש מבחר של כרטיסים לכל טווח מחיר, לשוק הנמוך יש את הכרטיסים RX550, RX560 ואם אתם מעדיפים כרטיס של NVIDIA אז הבחירה היא בין הדגמים GTX1650 או GTX 1050. בשוק הביניים תמצאו את הכרטיסים RX5500 ,RX580 של AMD ואנבידיה מציעה את הכרטיסים GTX1650 Super ,GTX1660 Ti. בשוק הגבוה תמצאו כרטיסים יקרים יותר, למשל RX5700 או RX5700XT של AMD או RTX 3070, RTX3080 של NVIDIA.

שמתי את הספק כשלישי בחשיבותו בגלל הסיבה הפשוטה שהוא זה שאחראי על העברת החשמל לרכיבי המחשב שבחרתם, לאחר הבחירה במעבד וכרטיס מסך, שהם צרכני החשמל הגדולים ביותר במחשב הגיע הזמן לבחור ספק מתאים, חשוב לשים לב לכמה דברים כשבוחרים ספק חשמל, הראשון והחשוב ביותר, לא לקנות ספק ג'נרי בשום פנים ואופן, דבר שני בחרו בספק עם תקן 80+, ספקים אלה יעילים יותר מבחינת צריכת החשמל, גם פה יש כמה דרגות שניתן לקרוא עליהן כאן או כאן בעברית, אני בדרך כלל ממליץ על ספקי Bronze עד Gold, כל דבר מעבד לזה מעלה את מחיר הספק בצורה משמעותית ולטעמי גם טיפה מיותר לרוב המשתמשים, כמובן שלא יזיק לקחת גם ספק מהדרגות הגבוהות יותר אבל אני לא רואה סיבה להשקיע את תוספת הכסף הזאת בספק החשמל ולא בחלק אחר ויותר משמעותי למערכת שלכם. הנושא האחרון בנושא הספק הוא ההספק שלו וכאן אתם צריכים לקחת בחשבון את המעבד וכרטיס המסך שבחרת. לדוגמה, אם בחרתם במעבד Ryzen 7 5800X + RTX3080 אז אני ממליץ על ספק 600W ומעלה ואם בחרתם בכרטיס המסך מעבד i3 + GTX 1650 אז ספק 400W-450W יעשה את העבודה במיוחד לנוכח העובדה שכרטיס מסך זה לא דורש חיבור נוסף של חשמל (בדרך כלל, חשוב לבדוק לפני שרוכשים). אם כבר מדברים על חיבורים נוספים לכרטיס מסך אז בכרטיסים החזקים יותר תצטרכו ספק שיש לו חיבור חשמל ייעודי לכרטיס מסך, בדרך כלל חיבור בתצורת 6 פינים, 8+8 ובמקרים מסוימים גם חיבור 6+2, חשוב לבדוק לפני הקניה של הספק אם יש לו את החיבורים המתאימים לכרטיס המסך שלכם, כל הפרטים האלה כתובים בדף המוצר וחשוב לעבור עליו לפני הקנייה.

לוח אם

שוק לוחות האם הוא שוק עמוס למדי עם לא מעט יצרניות, יש כאלה פופולריות יותר וכאלה שפחות אבל אני לא מסתכל על שם החברה אלא על הביצועים של המוצרים שלה ומה היא מציעה לנו כלקוחות, בתור התחלה אתם צריכים לבחור לוח שיתאים לצרכים שלכם, שיתאים למעבד ולכמות הזיכרון שאתם צריכים, אם אתם צריכים לוח אם עם אפשרות לריבוי כרטיסי מסך או חיבור רשת אלחוטי מובנה אז תבחרו את הלוח שמציע לכם את זה.

זיכרון (RAM)

בזמן כתיבת המדריך מחירי הזיכרונות נמצאים בעלייה מתמדת, כרגע הקושי בבניית מחשב תקציבי הוא גדול בגלל המחירים האלה אז אני ממליץ לחכות כרגע עם קניית מחשב חדש, אחרי שאמרתי את זה בואו נדבר על בחירת הזיכרון וגודל הזיכרון שאתם צריכים למחשב שלכם, מבחינת כמות הזיכרון לרוב המשתמשים אני ממליץ על בין 8 ל 16 ג'יגה של זיכרון DDR4 בגזרת המהירות זה משתנה בהתאם למחשב שלכם וגם בבחירה שלכם בכל מה שקשור למעבד , אם בחרתם לבסס את המחשב שלכם על מעבד AMD רייזן אז גם המהירות של הזיכרון תביא לשיפור מסויים בביצועים של המחשב גם במשחקים וגם בעבודה עם תוכנות עריכה וכו' , גם למערכות אינטל אני ממליץ לא לקחת זיכרונות במהירות 2133 המקורית של DDR4 אלא ללכת על משהוא קצת יותר מהיר בסגנון 2400MHz או אפילו 3000MHz כשמדובר במחשב מבוסס רייזן AM4, עוד דבר שחשוב לזכור הוא התזמונים של הזיכרונות , קנייה של זיכרונות במהירות גבוהה עם תזמונים גרועים היא לא נכונה, רצוי לא לקחת סטיק אחד של זיכרון 16 ג'יגה אלא ללכת על קיט של 2X8 שעל ידי זה תהנו מזיכרון רב ערוצי (מספר ערוצים משתנה בין לוח ללוח ובפלטפורמות שונות יש יותר משני ערוצי זיכרון) שבתיאורה אמור להכפיל את רוחב הפס של הזיכרון אבל בבדיקות שעשינו ואחרים עשו ההבדל היה בסביבות ה5% בחלק מהמבחנים מה שמעיד על כך שלא כל התוכנות בנויות על מנת לנצל את הטכנולוגיה הזאת.

קירור

האומנם רכיב זה הגיע רק אחרי הרבה מלל אבל הוא אחד מהחשובים ביותר בבניית המחשב שלכם, עולם הקירור מציע לנו הרבה אופציות לקירור המעבד וכרטיס המסך ובעצם מה לא.. אפילו הגענו לזה שיש ספק המקורר על ידי קירור מים, אני אתמקד בעיקר בקירור של המעבד כי הוא רכיב החומרה שהכי חשוב לקרר בצורה יעילה , האומנם גם כרטיס המסך מצריך קירור איכותי אבל בגלל שכאשר קונים כרטיס מסך הוא מגיע עם קירור אז יש פה פחות מה לשחק עם עניין זה אלא אם כן אתם עובדים על מערכת קירור מים ששם אתם יכולים להחליף את קירור האוויר בקירור מים , בחזרה למעבד , כאן יש כמה אופציות , אופציית קירור האוויר שתתאים לרוב המשתמשים ואופציית קירור המים למשתמשים "מתקדמים" וכשאני שם מרכאות על המילה זה בגלל שזה לא כזה נכון, כל אחד יכול לקנות קירור מים ולהרכיב על המחשב ולא קירור מים איכותי ב99 אחוזים לא ידלוף אלא אם כן הרכבתם אותו לא נכון ולכן חשוב מאוד לעבוד בצורה איטית ולקרוא מהמדריך המצורף וככה לא יהיו לכם בעיות , אני אישית ממליץ למשתמש הממוצע לרכוש קירור אוויר איכותי , כאשר קונים קירור יש להתאים אותו למעבד שלכם , יש מושג שנקרא TDP שמציין את מידת החום הצפויה להיפלט מהמעבד לגוף הקירור והוא רשום כחלק מהמפרט הטכני של המעבד שלכם וגם כל קירור מגיע עם מספר מסוים , כך תדעו אם הקירור שלכם יכול לקרר את המעבד שלכם, למשל הקירור של נוקטורה NH-D15 יכול לקרר מעבד של עד 165 ואט מה שהופך אותו מתאים לקירור המעבד של אינטל 8700K עם TDP של 95 ואט, אותו עיקרון חל גם על קירור מים למרות שכאן גם גודל הרדיאטור קובע בדרך כלל עד כמה הקירור יצליח לקרר את המעבד שלכם למרות שלא כל קירור גדול יהיה בהכרח טוב יותר מקירור קטן יותר , בסופו של דבר מדובר באיכות של המוצר ואיכות הבנייה שלו , אני ממליץ כהמלצה לסיום החלק הזה של המדריך לקרוא קצת ביקורות ברשת ובעיקר ביקורות של אנשים שבאמת קנו את הקירור למערכת האישית שלהם , קירור שקיבל הרבה ביקורות שליליות כנראה שהוא קירור שכדאי להתרחק ממנו במיוחד כשמדובר בקירור מים.

אחסון

גם שוק האחסון מלא באופציות והוא מתחלק לכונני הארדיסק המכנים הישנים המוכרים ויש לומר גם האיטיים יחסית לאופציה החדשה יותר שקוראים לה SSD , טכנולוגיה זו לא משתמשת ברכיבים נעים והיא מבוססת על שבב זיכרון מהיר המספק זמן תגובה מהיר משמעותית מהארדיסק ומהירות קריאהכתיבה גדולים במיוחד , כמובן שגם כאן יש מהירויות שונות כאשר הכוננים האיכותיים יותר של חברות כמו סמסונג,קורסייר,סאנדיסק,קינגסטון מספקים בדרך כלל ביצועים טובים יותר אבל גם כאן זה משתנה בהתאם לטווח המחירים שאתם מתכוונים להשקיע , תת קטגוריה שקיימת בעולם הזה היא הבחירה בין SSD בתצורת SATA המוכרת לנו גם מכונני הארדיסק הרגילים לתצורת M.2 שזהו חיבר מהיר במיוחד המתאים לאנשים שצריכים מהירות גבוהה במיוחד , כוננים אלה יקרים משמעותית מכונני SSD רגילים בתצורת SATA ואני ממליץ עליהם רק לאנשים שסביבת העבודה שלהם עוסקת בעבודה מרובה עם קבצים גדולים, ההמלצה שלי היא לקנות כונן SSD רגיל בנפח של 250 או 500 גיגה ולהתקין על הכונן הזה את מערכת ההפעלה שלכם על מנת ליהנות ממהירות גבוהה בשימוש היומיומי שלכם כגון גלישה באינטרנט,חילוץ קבצים או עבודה עם תוכנות כבדות, כתוספת למערכת אני ממליץ על קנייה של הארדיסק בעל נפח גדול שהוא גם זול משמעותית מכל כונן SSD שתמצאו ועליו לאחסן את ספריית המשחקיםסרטים שלכם , בבדיקות שביצעתי לא מצאתי הבדל משמעותי בביצועים של משחקים בשימוש עם כונן הארדיסק לעומת SSD ואי לכך אני ממליץ לא לקנות כונן SSD בנפח גדול לאחסון המשחקיםסרטים שלכם ובמקום זה להשקיע את הכסף הזה במקום אחר במערכת שלכם, אז לסיכום , האופציות רבות וראוי לנהל בחכמה את עניין האחסון במחשב אבל בכל מקרה אם נגמר לכם המקום במחשב ואתם צריכים עוד אז תמיד אפשר לקנות עוד הארדיסק או SSD ולהתקין אותו בקלות.

מארז

בקטגוריה הזאת יש במידה משמעותית את מימד ההעדפה האישית אבל לפני שבוחרים מארז רק בגלל שיש לו חלון מזכוכית חשוב לזכור עוד כמה דברים , הדבר החשוב ביותר הוא המידות של המארז , לאחר שכבר החלטתם איזה מחשב אתם בונים ובחרתם את כל החלקים שדיברנו עליהם למעלה זה הזמן להסתכל אחורה ולבדוק מה אתם צריכים מהמארז שלכם מבחינת מידות, קירור , פאנל קדמי , למשל אם בחרתם בלוח מיני ITX , קירור פרופיל נמוך וכרטיס מסך בתצורת מיני אז כנראה שהחלטתם לבנות לכם מחשב HTPC לסלון ואי לכך תבחרו במארז המתאים למערכת כזאת ולא תקחו מארז מיד טאוור או פול טאוור שמתאימים יותר למחשבים שולחניים רגילים עם לוח אם בגודל ATX שהוא בעל מימדים רחבים, עוד דבר מאוד חשוב בבחירה במארז הוא עניין מידות כרטיס המסך שלכם , בדקו היטב לפני שאתם בוחרים מארז האם כרטיס המסך שלכם שיכול להיות גדול מאוד ובעצם לתקוע לכם את כל תהליך ההרכבה של המחשב כאשר גיליתם שלא בדקתם את מידות הכרטיס שיכול להיכנס למארז שקניתם , בדקו היטב את המידות , זה די פשוט וניתן למצוא את המפרט של המארזים בכל דף מוצר של חברה שמכבדת את עצמה, העניין השלישי והחשוב הוא זרימת האוויר ואיזה קירור בחרתם למחשב שלכם , אם בחרתם בקירור אוויר כמו הקירור של נוקטואה(ביקורת על הקירור NH-D15 ניתן לקרוא כאן)שהוא קירור גדול מימדים חשוב גם כאן לבדוק את המידות של המארז שלכם וגם את גובה הזיכרונות שלא יפריעו לכם להרכיב את הקירור על המעבד שלכם, אם הלכתם על קירור מים אז חשוב לבחור מארז שיתאים לקירור, קירורי המים מגיעים בתצורות שונות של 120 240 280 או אפילו 360 מילימטר ולא בכל מארז ניתן להכניס כל גודל של רדיאטור, לרוב מארז מיד טאוור שזה הגודל הסטנדרטי תוכלו להכניס רדיאטור של 120MM בקלות אבל הקירורים הגדולים יותר מצריכים מארז איכותי של חברה מוכרת שכל עניין הקירור נלקח אצלה כחלק חשוב בעיצוב המארז, בעניין הקירור יש לקחת בחשבון את עניין הכנסת והוצאת האוויר מהספק, חשוב לבחור מארז שבנוי בצורה שתיתן לכם זרימת אוויר נכונה של תיצור מערבולות אוויר שיתקעו את האוויר החם בתוך המארז ועל ידי כך יגרמו לבעיות של איטיות למערכת שלכם , בחרו במארז עם פתחי אוורור מקדימה ואם אפשר אז גם מלמעלה , מארז שמגיע עם מאווררים שמכניסים ומוציאים אוויר זה מארז שהייתי שוקל קנייה שלו במיוחד אם מדובר במארז של אחת מהחברות המובילות שבדרך כלל מוכרות את המארזים עם מאווררים איכותיים, לסיכום שלב בחירת המארז אחזור שוב על דבריי, לבדוק היטב את מפרט המארז שאתם מעוניינים לקנות על מנת להימנע מאי נעימות לאחר מכן.

מסך

הגענו לרכיב האחרון של המחשב , המסך. כאן הבחירה פשוטה יותר במיוחד לאחר שהרכבנו את המחשב שכל כך רצינו , כשבוחרים מסך צריך להסתכל על כמה נתונים , הנתון הראשון הוא לאיזה צרכים בניתם את המחשב שלכם, מה סביבת העבודה שלכם , אם המחשב שלכם הוא מערכת הגיימינג האולטימטיבית עם כרטיס מסך GTX 1080Ti המיועד למשחקים ברזולוציית 4K אז מין הסתם תרצו מסך 4K שיביא לידי ביטוי את רמת הגרפיקה שהמחשב שלכם מספק לכם , יש מסכים המגיעים עם הטכנולוגיה של אנבידיה בשם G-SYNC שניתן לקרוא עליה בלינק הבא או הטכנולוגיה של AMD בשם FreeSync שניתן לקרוא עליה בלינק הבא והם מסכים מומלצים מאוד לגיימינג למרות שיש עוד כמה נתונים שצריך להתייחס אליהם כגון זמן התגובה של המסך שככל שהוא יותר נמוך כך הוא יתאים יותר לגיימינג, אם אתם גיימרים תחרותיים ואתם צריכים מסך שיתן לכם קצב רענון גבוה שישפר לכם את הביצועים שלכם במשחקים אז מסכי 144 או 120 הרץ' הם המומלצים ביותר, כרגע מסכים אלה מגיעים ברזולוציה הנמוכה מ4K , למשתמש הפשוט שצריך מסך לגלישה באינטרנט או צפייה בסרטים הבחירה פשוטה יותר והיא יכולה לנוע בין מסך 1080p פשוט למסך 4K תקציבי על מנת לצפת בסרטים שלכם באיכות הגבוה ביותר , חשוב לפני שקונים מסך לבדוק האם המחשב שלכם יכול להריץ אותו ברזולוציה גבוהה במיוחד כשמדובר במחשבים המשתמשים בכרטיס המובנה שעל המעבד למרות שהיום רוב הכרטיסים גם הפשוטים יותר יכולים להריץ סרטים באיכות 4K , עוד פרט חשוב הוא החיבורים שיש למסך , למשל מחשב שעדיין משתמש בחיבור DVI לא יתאים עם מסך שיש לו רק חיבור HDMI או DisplayPort אלא אם כן לא אכפת לכם להשתמש במתאמי DVI ל HDMI.

הצעות למחשבים לפי תקציב וצרכים (מתעדכן)

מחשב משרדי

מעבד – 

קירור –

לוח אם –

כרטיס מסך –

זיכרון –

מארז + ספק – 

אחסון –

אחסון אופציה נוספת

מחיר המחשב – 

מחיר המחשב ללא SSD הוא 

למי ומה המחשב הזה מיועד?

מי שצריך מחשב בעיקר לעבודה עם תוכנות כמו אקסל או וורד וגם לגלישה באינטרנט + צפייה בסרטים מחשב זה יעשה את העבודה וגם עם הוספה של כרטיס מסך חיצוני ניתן להפוך את המחשב למחשב גיימינג קל עם כרטיס בסגנון GT1030 או GTX1050, יש את האפשרות לא לקנות למחשב SSD למרות שאני ממליץ כן לקנות בגלל השיפור המשמעותי שמתקבל בעבודה יומיומית על ידי שימוש בכונן מסוג SSD.

מחשב גיימינג תקציבי

מעבד

קירור

כרטיס מסך – 

לוח אם

זיכרון

מארז

ספק

אחסון

אחסון אופציה נוספת

מחיר המחשב – 

למי ומה המחשב הזה מיועד?

מחשב זה מיועד למי שיש לו תקציב נמוך אבל עדיין רוצה מחשב גיימינג שיריץ את כל המשחקים על הגדרות בינוניות ברזולוציה של 1080p עם קצב פריימים סביר ויציב, כמובן שבהמשך מחשב זה פתוח לאופציה של שדרוג לכרטיס מסך טוב יותר או אפילו מעבד רייזן חזק יותר, אם אתם משחקים במשחקים כמו  PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS , Dota 2 או Counter-Strike Global Offensive אז אתם תהיו מסודרים עם מחשב זה למרות שהמשחק BATTLEGROUNDS הוא משחק שאפילו מחשבים חזקים יתקשו להריץ בצורה טובה בגלל בעיות אופטימיזציה עם המשחק.

מחשב גיימינג שוק הביניים

מעבד

קירור

כרטיס מסך – 

לוח אם

זיכרון

מארז

ספק

אחסון

אחסון אופציה נוספת

מחיר המחשב –

למי ומה המחשב הזה מיועד?

מחשב זה מיועד למשחקים + עבודה עם תוכנות עריכה כמו עריכת וידאו ועריכת מוזיקה, עם כרטיס מסך שמתאים לגיימינג ברזולוציה של 1440p או 1080p עם קצב רענון גבוה, במחשב זה אין פשרות והוא מחשב שיתאים לכל גיימר ממוצע שרוצה ליהנות מחווית משחק נטולת תקיעות ועל ההגדרות הגבוהות ביותר, גם מבחינת מעבד אתם מקבלים אולי את המעבד הטוב ביותר שקיים היום מבחינת מחיר-ביצועים ובנוסף אין חובה לקנות קירור חיצוני כי הקירור שמקבלים עם המעבד עושה עבודה טובה ואף מאפשר אוברקלוקינג קל.

מחשב גיימינג ועריכות

מעבד

קירור

כרטיס מסך – 

לוח אם

זיכרון

מארז

ספק

אחסון

אחסון אופציה נוספת

מחיר המחשב –

למי ומה המחשב הזה מיועד?

מחשב זה מיועד לאנשים שקודם כל התקציב הוא לא פקטור והם רוצים את החלקים הטובים ביותר שניתן לרכוש היום,מחשב זה מיועד לגיימינג כבד ברזולוציות גבוהות של עד 4K או נמוכות יותר עם קצב רענון גבוה במיוחד,אם יש לכם מסך 144 הרץ' תוכלו לשחק על 1440p בהגדרות גבוהות עם קצב רענון גבוה שיביא לביטוי את איכות המסך שלכם,מחשב זה גם מתאים לאנשים שמשלבים בין משחקים לעריכות וידאו וסאונד,כמובן שגם במחשב הזה ניתן לעשות שינויים והמחשב שהבאתי בפניכם הוא רק דוגמה למחשב שאתם יכולים לבנות בתקציב הזה (כמובן שאתם יכולים גם לרכוש את המחשב בדיוק כמו שהבאתי).

סיכום

במדריך זה אני מקווה שהצלחתי להסביר איך לבחור כל חלק במערכת שלכם, אם יש לכם שאלות, הערות או שאתם צריכים עזרה עם בחירת החלקים שלכם אתם מוזמנים לפנות אליי בתגובות למטה, שיהיה לכם המון בהצלחה עם בניית המחשב שלכם.

 

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button