חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט משהה את עדכון חודש אוקטובר של Windows 10 בעקבות מספר בעיות חמורות

עדכון חודש אוקטובר של Windows 10 2018 הפך לאחד מהעדכונים הבעייתיים ביותר של מיקרוסופט בתקופה האחרונה. בעוד שגם בעדכונים הקודמים היו בעיות, העדכון הזה "מתפאר" בכמה באגים חמורים כגון קבצים שנמחקים, באגים במנהל המשימות, אי תאימות עם דרייברים של אינטל, בעיות קישוריות לאינטרנט ועוד.

בעקבות דיווח נרחב על נושאים אלה, מיקרוסופט משכה כעת את עדכון חודש אוקטובר ל – Windows 10.

בדף ההיסטוריה של העדכון, מיקרוסופט טוענת כי היא משהה זמנית את העדכון כאשר היא חוקרת בעיות "מבודדות" של קבצים שנמחקו במהלך התקנת העדכון. בעוד שמיקרוסופט אומרת שמדובר בבעיה שלא השפיעה על הרבה מחשבים, אפילו אם מדובר ב – 0.1% מהמחשבים זה עדיין מתרגם לאלפי מחשבים, שזה מספר לא מבוטל.

מה שעוד יותר מדאיג לגבי עדכון זה היא העובדה כי הוא שוחרר לציבור הרחב מבלי להיות זמין קודם למשתמשי תכנית ה – insider, תכנית שקיימת בדיוק בשביל למצוא ולתקן בעיות כאלה לפני שהם משוחררים לציבור הרחב.

תגיות

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.
0 0 vote
Article Rating
הירשם
הודע על
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר תגובה עם הכי הרבה הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
ליאור טכנאי פ"ת

אני לומד מהמקרה הזה שגם כשיש דברים שליליים – לפעמים יוצא מזה דברים חיוביים: אחרי 12 בלילה שבין התאריכים 2-3/10/2018 יצא הכלי החדש להורדת Windows 10 1809 (לחפש בגוגל Windows 10 media creation tool) הורדתי מייד בעזרת הכלי את קובץ ה- ISO שגודלו קצת יותר מ- 6GB וצרבתי אותו על 2 דיסקים 8.5GB וגם על דיסקונקי בעזרת תוכנת RUFUS. אחרי 12 בלילה שבין התאריכים 5-6/10/2018 נכנסתי שוב לאתר מיקרוסופט להוריד את הכלי מחדש בשביל לגבות אותו בהרדיסק חיצוני, והגירסה הזמינה להורדה שהיתה כתובה באתר היא הגירסה הישנה 1803. זה קיים בכל העולם לא רק בישראל, יש פה פשלה שלא בדקו את זה על מספיק משתתפים בתוכנית הניסויים, נזק שנגרם לאנשים שאיבדו קבצים, נזק למוניטין החברה. אך מצד שני יש פה התעוררות מאוחרת ולקיחת אחריות מיידית לתקן את הגורם למחיקת הקבצים ולשחרר מחדש קובץ ISO מעודכן לפי מה שקראתי בפורומים בארץ ובעולם זה אמור להיות זמין מחדש עד תאריך 10/10/2018. בהתקנה מחדש של WINDOWS כתוב למטה בהסכם הרשיון שחייבים לאשר בשביל להמשיך, שהם לא לוקחים שום אחריות לנזק שיגרם והפיצוי המקסימלי שיקבלו בבית משפט יהיה 5 דולר אמריקאי וזה התנאי להסכם שהמשתמש חייב לאשר. אני לא ממליץ לאנשים לגבות בענן מידע אישי כמו סיסמאות, וידאו, תמונות וכו'. הדבר היחידי שהייתי מגבה בענן זה סרטים, סדרות, קליפים, שירים, מערכות הפעלה, תוכנות, דרייברים, מדריכים, משחקים. יש דיסקים חיצוניים קטנים HDD בלבד כי רק מהם ניתן לשחזר קבצים שנמחקו וגם למנוע שיחזור קבצים ולהוסיף לידם דיסק SSD בנפח יותר קטן או דיסקונקי פלאש כי הם לא רגישים למגנט כמו HDD עם קבצי הסיסמאות וכמובן להצפין אותם עם תוכנת יצרן ולהשאיר עותק נעול בבית בזמן שעותק אחד אצלכם בתיק יציאה.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close