חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט חושפת את Fluid Framework, פלטפורמה מודולרית מבוססת אינטרנט ליצירת מסמכים

חברת מיקרוסופט הכריזה היום על  Fluid Framework, פלטפורמה לשיתוף פעולה ומידע שתשתלב במיקרוסופט 365 ולפי החברה תשבור את מגבלות וגבולות המסמכים שאנו מכירים כיום (“Break down the barriers of the traditional document as we know it"). מיקרוסופט מתכננת לשחרר מוצר זה לקראת סוף השנה הנוכחית, כולל ערכת פיתוח למתכנתים (SDK).

החברה מתארת את המוצר לא כמסמך, אלא כמעין קנבס עם אפשרויות עריכה ע"י מספר משתמשים. לא בהכרח מדובר במסמך וורד, תרשים, טבלאות אקסל או מצגת. במקום כל סוג מסמך בנפרד – משתמשים יוכלו ליצור מעין שילוב של כולם במקום אחד.

בעקיצה לחברת גוגל, וליתר דיוק, גוגל דוקס – מיקרוסופט טענה בנוסף כי המוצר יאפשר שיתוף פעולה ועריכה ע"י מספר משתמשים במהירויות שטרם הושגו \ נראו בתעשייה.

בדמו שהוצג, מישהו צייר על מפה, ציור זה הופיע באופן מידי במכשיר של משתמש אחר, על דפדפן מסוג אחר. מיקרוסופט בנוסף הציגה משתמש כותב בשפה עם תרגום מידי ל- 9 שפות אחרות.

לפי החברה, ניתן בקלות להפריד את התוכן לחלקים נפרדים, וכן להרכיבו מחדש (למשל, להפריד מסמך וורד בלבד מהקנבס, לערוך אותו, ולהחזיר אותו).

אנשים לא יהיו העורכים היחידים במסמכים, עוזרים ווירטואליים כגון קורטנה יוכלו גם כן לקחת מידע מהפלטפורמה, לתרגם מידע לשפות אחרות, להוסיף תמונות ומידע נוסף.

מקור
TomsHardware

דוד

חובב מחשבים מושבע מה-386 הראשון, בין אם חומרה, תוכנה או משחקים. מהנדס תוכנה (B.Sc, M.Sc) ביום-יום עובד כ- CTO בסטארטאפ בו אני בין המייסדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button