אבטחה וסייבראנדרואידאפליקציות

מעל לחצי מיליון הורדות לאפליקציות זדוניות בגוגל פליי סטור

לוקאס סטפנקו (Lukas Stefanko) גילה סדרת משחקים שהופצו בגוגל פליי סטור ע"י השם: לואיז פינטו (Luiz Pinto) אשר הפיץ (נכון לעכשיו) 13 אפליקציות נגועות הקשורות לסימולטורים שונים של רכבים אופנועים משאיות וכו'. ראו את הציוץ של לוקאס כאן.

לאחר ההתקנה, האפליקציות מסתירות את עצמן ואת האייקון, מתקינות אפליקציות אחרות וגורמות למשתמש להסיר את התוכנה המקורית. חלק מהמשתמשים דיווחו על האטה במכשיריהם לאחר ההתקנה, אבל הרוב חושבים שמדובר סה"כ בתרמית.

חשוב לציין שכרגע 2 מאפליקציות פופולריות ונמצאות ברשימת ה- #Trending , סה"כ הורדו נכון לעכשיו כ- 560000 פעם.

לרוב האנשים בימינו יש אנטי-וירוס במחשב וכן יודעים לא להוריד דברים "מוזרים" מהרשת. המצב לא כך במכשירים החכמים שכן אין עדיין את רמת המודעות לעניין ובמקביל יש רמת ביטחון מסוימת בחברות המנהלות את חנויות ההורדות. רוב האנשים משתמשים במכשירים החכמים לכל דבר ביום-יום, כולל פעולות בנקאיות, דבר שהופך את המכשירים החכמים למטרה בעלת עדיפות גבוהה לתוקפים. אנו ממליצים בחום להתקין אנטי-וירוס המיועד למכשירים החכמים (לבחירתכם כמובן) וכן לקרוא תגובות לפני התקנת אפליקציות משחקים וכמובן לא להוריד ממקורות לא ידועים (למרות שבמקרה זה, זה לא היה עוזר).

מקור
Forbes

דוד

חובב מחשבים מושבע מה-386 הראשון, בין אם חומרה, תוכנה או משחקים. מהנדס תוכנה (B.Sc, M.Sc) ביום-יום עובד כ- CTO בסטארטאפ בו אני בין המייסדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button