חדשות טכנולוגיה

מערכת המשנה של וינדוס עבור לינוקס 2 מהירה יותר, תומכת ביישומים נוספים

יחד עם שורת הפקודה החדשה, מיקרוסופט מציגה עדכון גדול עבור מערכת המשנה של וינדוס עבור לינוקס.

הגרסה החדשה נקראת WSL 2, מיקרוסופט טוענת כי היא מביאה שיפורים משמעותיים במהירות ניהול קבצי המערכת, כאשר פעולות מסוימות פועלות במהירות גדולה פי 20 מגרסה קודמת של המערכת. מיקרוסופט מוסיפה תמיכה מלאה בקריאות מערכת, אשר מאפשר למשתמשים להריץ Docker ותוכנות אחרות שלא עבדו ישירות בגרסה הראשונה של המערכת.

מיקרוסופט אומרת שהיא תתחיל לבדוק את WSL 2 בגרסאות תוכנית Windows Insider עד סוף יוני 2019.

ההבדל המרכזי בין גרסה זו לגרסה הישנה של המערכת הוא השימוש בוירטואליזציה ושלמערכת יש קרנל משל עצמה.

זה אומר שהמערכת כבר לא צריכה לפענח פקודות מערכת ולתרגם אותן לפקודות וינדוס על מנת לגשת לליבת NT של וינדוס. תוכנות כמו Docker שלא פעלו כראוי בגלל שגיאות תרגום אמורות לעבוד כעת, כאשר הן יכולות להשתמש בליבת לינוקס שתגיע כחלק ממערכת ההפעלה.

שלא כמו מערכת המשנה המקורית של וינדוס עבור לינוקס, WSL 2 משתמשת בטכנולוגיית וירטואליזציה, אבל מיקרוסופט אומר שהיא הרבה יותר מהירה מאשר מכונה וירטואלית טיפוסית, לוקח בערך שתי שניות לאתחל את המערכת והיא משתמשת בפחות משאבי מערכת.

לדברי מיקרוסופט, התוצאה של כל השינויים הללו היא כי WSL 2 מהירה פי 2-5 פעמים יותר מאשר WSL 1 בעת שימוש בכלים כמו npm install או cmake ועד 20 פעמים מהירה יותר בעת פריקת tarball.

למיקרוסופט יש גם כלי שורת פקודה חדש, שיאפשר למשתמשים לקיים אינטראקציה עם כל כלי שורת הפקודה של החברה במקום אחד, כולל WSL/WSL 2, שורת הפקודה ו – PowerShell.

 

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button