חדשות טכנולוגיה

נמחקו לכם קבצים? מיקרוסופט שחררה תוכנה חדשה לשחזור קבצים

מיקרוסופט שחררה לאחרונה תוכנה לשחזור קבצים שעשויה להועיל אם מחקת בטעות קובץ חשוב מהתקני האחסון השונים. התוכנה החדשה של מיקרוסופט נקראת Windows File Recovery והיא למעשה כלי שורת פקודה שניתן להתקין דרך חנות האפליקציות של מיקרוסופט.

היא מציעה אפשרויות שחזור מתקדמות התומכות במגוון סוגי קבצים (תמונות, מסמכים, קטעי וידאו ועוד) ומערכות קבצים שונות (NTFS, FAT, exFAT, ו-ReFS), אך היא מכוונת בעיקר למשתמשים מתקדמים ומנהלי מערכות בגלל שהיא מגיעה ללא ממשק משתמש.

ישנם שלושה מצבי שימוש שבהם ניתן להשתמש כדי לשחזר קבצים – Default, Segment, ו-Signature.

מיקרוסופט ממליצה להשתמש במצב ברירת מחדל (Default) למערכת קבצים מסוג NTFS (כונני HDD\SSD, כוננים קשיחים חיצוניים, כונני פלאש בנפח 4GB ומעלה) אם הקובץ שאתם מבקשים לחפש נמחק לאחרונה. אם הקובץ נמחק לפני זמן מה או אם אתם משתמשים בתוכנה לאחר פירמוט או על דיסק פגום, עליכם לנסות תחילה את מצב המקטע (Segment) ואחריו את מצב החתימה (Signature). עבור סוגי הקבצים הנתמכים במערכות הקבצים FAT, exFAT ו-ReFS (כרטיסי זיכרון וכונני פלאש בנפח קטן מ-4GB), מומלץ להשתמש במצב חתימה (Signature). לפרטים נוספים על הצירופים האפשריים והאפשרויות הזמינות עברו לדף בקישור הבא.

Windows File Recovery
טיפ: אם ברצונכם להגדיל את הסיכוי לשחזור קובץ, צמצמו או הימנעו משימוש במחשב בזמן שחזור הקבצים. מערכת ההפעלה מסמנת את השטח שנמצא בשימוש של קבצים מחוקים כשטח פנוי, שימוש במחשב יכול ליצור קבצים חדשים יותר שיכולים להשתמש בשטח פנוי זה.

בשביל להשתמש בתוכנה החדשה אתם חייבים להשתמש בוינדוס 10 גרסה 19041 ומעלה והיא זמינה להורדה בחינם מחנות האפליקציות של מיקרוסופט. שימו לב, התוכנה אינה תומכת בשחזור קבצים בענן.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button