ביקורותלוחות אם

סקירה ללוח אם ASRock X299 Killer SLI/ac

הלוח של ASRock X299 Killer SLI/ac מגיע עם פיצ'רים רבים ובמחיר נמוך יחסית, מבחינת מראה הוא נראה כמו כל לוח שיצא בשנים האחרונות עם הטרנדים המוכרים של תאורת RGB וגופי קירור למייצבי המתח, הבעיה העיקרית עם לוחות X299 היא הטמפרטורה הגבוהה של מייצבי המתח המספקים חשמל למעבד, האם הלוח הזה של ASRock מתמודד עם הבעיה הזאת?

מה בתוך הקופסה

הקופסה של הלוח היא סטנדרטית אבל עדיין מושכת, כאשר רק הלוגו והשם של הלוח נמצאים בחזית של הלוח, בצד האחורי של הקופסה תמצאו פרטים על הלוח והמפרט הטכני שלו.

הקופסה של הלוח הקופסה של הלוח

בקופסה מצאנו כמות גולה של אקססוריס. עם הלוח הזה אתם מקבלים את כל מה שתמצאו בלוחות היקרים יותר של החברה:

  • 2 מדריכי התקנה
  • 1 מכסה IO
  • 4 כבלים של SATA 6Gb/s
  • 1 גשר SLI
  • 1 גשר SLI 3-Way
  • 2 אנטנות WIFI

מה מקבלים עם הלוח

מבנה הלוח

ASRock כרגיל הצליחה ליצור לוח אם שנראה מעולה מבחינה אסתטית. הלוח כמעט כולו בצבע שחור, עם האות "K" שמכסה כמעט את כל הלוח, הצבע של הלוגו נוטה לאפור ומשתלב יפה עם הצבע הכללי של הלוח.

מבט על הלוח

מבט על הלוח

האיזור מסביב לסוקט די עמוס, עם הסלוטים של הזיכרונות שצמודים אליו. עם הלוח אתם מקבלים 3 חיבורי M.2, החיבורים תומכים במהירות של 32 Gb/s ותמיכה בכונני SATA 3.

סוקט המעבד + VRM

חיבורי M.2

ללוח יש 8 סלוטים של זיכרון, כמובן שלא ניתן להשתמש בהם עם כל מעבד אבל עם המעבד הנכון תוכלו לעבוד עם זיכרונות במהירות של עד 4400MHz.

סלוטים של הזיכרון

הלוח מגיע עם תמיכה בריבוי כרטיסי מסך, עם ארבע חיבורי PCIex16 וחיבור PCIe x1 בודד, בנוסף לזה ללוח 8 חיבורי SATA.

חיבורי PCIe

חיבורי SATA

בחלק התחתון של הלוח תמצאו את חיבור ה – LED, חיבור USB קדמי, חיבור סאונד קדמי וחיבור למאוורר. לצערנו אין מסך קטן המציג את קוד האתחול.

חיבורים קדמיים

באיזור חיבורי ה – IO תמצאו כמה סוגים של חיבורי USB, כפתור ניקוי CMOS, חיבור לאנטנות WIFI, וחיבור סטנדרטי של רמקולים. יש גם חיבור PS/2 למקלדת ועכבר. חיבור האינטרנט מופעל על ידי הצ'יפ של אינטל i219V.

IO

ללוח יש 5 חיבורי מאווררים המיועדים לקירור המעבד ומאווררים למארז.

חיבורי מאווררים

מפרט המחשב לבדיקה

מעבד – Intel Core i9-7900X

לוח אם – ASRock X299 Killer SLI/ac

קירור – noctua d15

זיכרון – Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3600MHz C15

כרטיס מסך – GTX 1080Ti Gainward

כונן קשיח – 2TB WD

כונן בחיבור M.2  – סמסונג 950 פרו 256GB

כונן SSD – סמסונג 256GB EVO850

ביצועי מעבד וזיכרון

ביצועי משחקים

סיכום

הלוח של ASRock הפתיע אותנו לטובה, עם ביצועים שמשתווים ללוח ASRock X299 Taichi, שעולה 400 שקל יותר מהלוח שסקרנו היום, האומנם מדובר בסקירה קצרה באופן משמעותי מהביקורות הרגילות שלנו אבל הלוח הזה הוא פשוט X299 Taichi זול יותר, בנוסף לכך שמבחינת ביצועים הוא משתווה ללוח היקר יותר, עם הלוח הזה גם תקבלו ביצועי קירור טובים יותר עם בערך 10 מעלות פחות במהירות סטוק ואוברקלוקינג וללא בעיית התחממות של ה – VRM(מייצבי מתח), בקיצור לוח מומלץ ביותר אם אתם מתכננים לבנות מחשב המבוסס על מעבדי האקסטרים של אינטל.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button