אבטחה וסייבר

750,000 דפיברילטורים של מדטרוניק חשופים לפריצה

מחלקת ביטחון המולדת של ארה"ב, פרסמה אזהרה בנוגע לנקודת תורפה ביותר מתריסר דפיברילטורים, תורפה זו מאפשרת לתוקפים להשתלט עליהם, ובכך עלולים לסכן חיים של מיליוני חולים בסיכון.

דפיברילטור הוא מכשיר קטן שמושתל בגופו של החולה, אשר נותן ללב החולה מכת חשמל כדי להסדיר מחדש את דופק הלב.

בעוד שהמכשיר נוצר על מנת למנוע מוות פתאומי, מספר דפיברילטורים לבביים שהושתלו על ידי אחת מחברות המכשור הרפואי הגדולות בעולם מדטרוניק נמצאו חשופים לשתי פרצות אבטחה חמורות.

פרצות האבטחה התגלו על ידי חוקרים מחברת Clever Security, פרצות האבטחה עלולות לאפשר לגורמים עוינים בעלי ידע במכשור רפואי ליירט ולהשפיע על הפונקציונליות של התקנים אלה שמצילים חיים.

הפרצה נמצאת בפרוטוקול בטלפוניה של תדר הרדיו – מערכת תקשורת אלחוטית המשמשת חלק מהדפיברילטורים של מדטרוניק ויחידות הבקרה שלהם.

מאחר שהאקר חייב להיות קרוב למכשירים המושפעים, החברה אמרה ל – Star Tribune כי הסיכון לפגיעה פיזית בחולים עם שתלים נראה נמוך. בנוסף נאמר כי החברה מנטרת את הרשת שלה על מנת לזהות ניסיונות לניצול החולשות, החברה מבטיחה לחולים כי דפיברילטורים שלה יסגרו באופן אוטומטי את התקשורת האלחוטית אם הם יקבלו פקודות יוצאות דופן.

עם זאת, החברה מזכירה למטופלים להשתמש רק בהתקנים המתקבלים ישירות מספקי שירותי בריאות, ולשמור על תקשורת אלחוטית פתוחה כך שהם יקבלו את תיקון האבטחה כאשר הוא ישוחרר. מדטרוניק מבקשת מהמשתמשים לא לחבר התקני USB ואביזרים נוספים שלא אושרו למכשירים.

 

מקור
מחלקת ביטחון המולדת של ארה"ב
תגיות

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close