חדשות טכנולוגיה

אנדרואיד 11: תכונות חדשות

גרסת הבטא הראשונה של אנדרואיד 11 שוחררה בשבוע שעבר והיא נותנת לנו תמונה טובה בנוגע לתכונות החדשות שנראה בעדכון הגדול הבא של אנדרואיד.

באנדרואיד 11, גוגל התמקדה בשיפור השליטה במכשירים המחוברים למכשיר הסלולרי, שליטה במדיה וכמה שיפורים בתחום פרטיות המשתמש. להלן כל התכונות החדשות העיקריות באנדרואיד 11 שאתם צריכים להיות מודעים להן.

'שיחה' בלוח ההתראות

גוגל מתמקדת בהפשטת התקשורת עם אנדרואיד 11. לשיפור ניהול ההתראות מאפליקציות שיחה שונות, החברה העבירה את כל התראות השיחה לאזור ייעודי בלוח ההתראות. זה אמור להקל על המשתמש לראות את כל שיחות הצ'אט שלו במקום אחד מוגדר.

ישנה אפשרות לסמן שיחה ספציפית בעדיפות גבוהה, סימון זה יאפשר להודעות לעקוף את מצב 'נא לא להפריע' ולהופיע במסך התצוגה התמידית (Always-On Display). בנוסף, בסמל שורת המצב עבור אותו חלון תופיע התמונה של הנמען במקום סמל האפליקציה, כך שתוכלו לזהות בקלות שיש לכם הודעה מאיש קשר בעדיפות גבוהה.

שיחות בבועה

תכונה נוספת שתמצאו באנדרואיד 11 היא תכונת הבועות. אם אי פעם השתמשת באפליקציית מסנג'ר של פייסבוק אז אתם מכירים את בועת השיחה שמופיעה על המסך בזמן התכתבות פעילה. ניתן להזיז את הבועה לכל מקום על המסך, להמשיך לעשות כל פעולה אחרת במכשיר ולחזור לשיחה באמצעות לחיצה אחת על בועת השיחה. זה בדיוק מה שתכונת הבועות עושה באנדרואיד 11. גוגל הופכת את התכונה לזמינה עבור כל אפליקציות ההודעות עם הגרסה הבאה של אנדרואיד.

בקרת פרטיות משופרת

גוגל השיקה מודל הרשאות חדש באנדרואיד 10 ועם אנדרואיד 11 היא ממשיכה להוסיף לו תכונות חדשות. למשתמשים תהיה אפשרות להעניק לאפליקציות עם הרשאות רגישות הרשאה חד פעמית. זה כולל הרשאות גישה למצלמה, מיקום ומיקרופון. אם תפעילו את האפליקציה פעם נוספת היא תצטרך לבקש שוב הרשאות גישה.

בנוסף, אם לא השתמשתם באפליקציה זמן רב, כל ההרשאות שניתנו לה יאופסו אוטומטית. המשמעות היא שאם תפעילו אפליקציה לאחר כחודש בערך, היא תבקש שוב גישה להרשאות הנחוצות.

גישה מוגבלת לנתוני המיקום לאפליקציות הפועלות ברקע

גוגל הולכת להקשות על אפליקציות להשתמש בנתוני המיקום שלכם ברקע, הן תצטרך לעבור תהליך אישור לכך. החברה תיתן את האישור הדרוש רק לאפליקציות שהשימוש בהן יפגע אם לא יהיה להן גישה למיקום בזמן שהן פועלות ברקע.

כדי להקל על המעבר למפתחים, גוגל לא מתכוונת לאכוף את המדיניות החדשה לאפליקציות קיימות עד שנת 2021. היא תתחיל לבחון אוטומטית את כל האפליקציות בחנות Google Play והיא תודיע למפתחים אם היא חושבת שיש צורך לבצע שינויים באפליקציות. בסופו של דבר, כל האפליקציות שדורשות נתוני מיקום ברקע יצטרכו לקבל אישור של גוגל לפני שהן יוכלו להתקיים בחנות האפליקציות של גוגל.

תפריט הפעלה משופר

תפריט ההפעלה קיבל שיפוץ גדול באנדרואיד 11. במקום להציג רק את הכפתורים לכיבוי המכשיר או הפעלה מחדש, המשתמשים יקבלו גישה מהירה ל-Google Pay כמו גם לכפתורי תפעול של המכשירים החכמים בביתם.

תפריט שליטה במדיה

גוגל מעבירה את פקדי המדיה באנדרואיד 11 מחלונית ההתראות לחלונית השליטה המהירה.

מקליט מסך

גוגל סוף סוף מוסיפה מקליט מסך מובנה באנדרואיד 11. בחלונית 'הגדרות מהירות' יש אריח באמצעותו ניתן להתחיל להקליט את המסך של המכשיר שלכם. למקליט המסך יש אפשרות הקלטת שמע ממיקרופון המכשיר ולהציג את הניגיעות שלכם על המסך.

ממשק משתמש חדש לתצוגה מקדימה של צילום מסך

באנדרואיד 11 יש ממשק משתמש חדש לתצוגה מקדימה של צילום מסך. לאחר צילום המסך, תופיע תצוגה מקדימה בפינה השמאלית התחתונה של המסך עם כפתורי עריכה ושיתוף.

היסטוריית התראות

באנדרואיד 11 תוכלו לראות את היסטוריית ההתראות שלכם. בתפריט ההגדרות > אפליקציות והתראות > היסטוריית התראות, ניתן לקבל סקירה כללית של כל ההתראות האחרונות שקיבלתם.

עקיפת מצב 'נא לא להפריע'

באנדרואיד 11 ניתן להגדיר אפליקציות ספציפיות ואנשי קשר מסוימים שיכולים לעקוף את מגבלות ההתראה כאשר המכשיר במצב 'נא לא להפריע'.

 

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button