ביקורותמסכים

סקירה – Gigabyte M27Q – מסך למשחקים עם תכונה מפתיעה

לאחרונה חברת GIGABYTE השיקה מספר מסכי משחקרים, אחד מהם כבר זכה לסקירה שלנו אותה ניתן לקרוא כאן. בסקירה זו נבדוק מסך נוסף בשם M27Q, מסך זה, לרוב, מזכיר את המסך השני לו עשינו סקירה אבל הוא מגיע עם תכונה אחת מעניינת שמצדיקה לבדה סקירה נפרדת למסך זה. התכונה המדוברת היא מתג KVM מובנה במסך.

Gigabyte M27Q

זהו מסך בגודל 27 אינץ' ברזולוציית 2‎‎560 x 1440 עם קצב רענון של 170Hz וזמן תגובה של 0.5ms (לצערי אין לי את הכלים לבחון את זה התגובה האמיתי של המסך אבל משימוש בו נראה שמדובר במסך עם זמן תגובה טוב למדי). המסך מגיע עם 2 חיבורי HDMI 2.0 וחיבור Display port 1.2. המסך מגיע ללא רמקולים מובנים אבל הוא כולל חיבור 3.5mm לחיבור אוזניות. מסך זה מגיע עם פאנל IPS ותמיכה בטכנולוגיית FreeSync של AMD ו-G-SYNC של Nvidia, אם כי לא מדובר במסך שקיבל את אישור התאימות של החברה.

המראה של המסך פשוט, ללא תאורת RGB. ניתן להתאים את גובה והטיית המסך אבל לא ניתן לסובב אותו.

ביצועים

ה-M27Q הוא מסך מצוין, מסך שיתאים למשחקים ועבודה כאחד. איכות הצבעים טובה, אך לא הייתי בונה עליו לעריכת תמונות ווידאו שמצריכים דיוק צבעים ברמה גבוהה יותר, קצב הרענון הגבוה יועיל מאוד במשחקים תחרותיים במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את זמן התגובה המהיר של המסך. בדיוק כמו המסך השני שסקרנו, גם במקרה זה איכות התמונה ב-HDR הייתה מעולה אם כי לא חפה מבעיות של חשיפת יתר ואיבוד קל מאיכות התמונה באזורים הבהירים יותר של התמונה.

מבחן ה-UFO לבחינת "מריחות" ושובלי רפאים (Ghosting) של עצמים (צולם במהירות צמצם 1/1000)

עכשיו לתכונה המפתיעה של המסך, בקר KVM מובנה. בתור טכנאי מחשבים מאוד אהבתי את ההוספה של KVM למסך הזה, הוא הפך את העובדה שלי בימים האחרונים לקלה יותר, בלי הצורך להעביר את העכבר והמקלדת ממחשב אחד לאחר, פשוט חיברתי את המקלדת והעכבר למסך ובאמצעות לחיצה על כפתור אחד עברתי בין המחשבים יחד עם המקלדת והעכבר. רק אציין שמשום מה המסך מגיע ללא כבל USB-C שהוא הכרחי לשימוש בתכונה זו, קצת מוזר אבל לא דיל ברייקר מבחינתי.

סיכום

שוב לא מדובר במסך מושלם, אך היתרונות עולים על החסרונות. המראה שלו די סטנדרטי ו"משעמם", הצבעים לא מדויקים ברמה של מסך לעריכת וידאו וסרטים (אם כי ניתן לכייל את המסך לביצועים טובים יותר בתחום זה) אבל אני לא חושב שהוא מיועד לפלח שוק זה. מסך זה מיועד לגיימרים וצרכני תוכן, קצב הרענון הגבוה וזמן התגובה משפרים מאוד את חווית המשחק ובמשחקי רשת תחרותיים הוא יתן לכם יתרון על פני השחקנים האחרים שלא משתמשים במסך בסגנון זה. לסיכום, אני ממליץ על מסך זה בין אם הוא מיועד למשחקים, עבודה או צריכת תוכן.

Gigabyte M27Q

איכות תמונה - 9.4
ביצועים במשחקים - 9.8
עיצוב ואיכות בנייה - 8.5

9.2

User Rating: 4.8 ( 2 votes)

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button