אבטחה וסייברמדריכים

כך תגנו על חשבון הווטסאפ שלכם

עבור אנשים רבים, אפליקציית המסרים המידיים, ווטסאפ, היא הדרך העיקרית בה הם מתקשרים עם חברים ובני משפחה. במדריך הבא אסביר לכם איך תאבטחו את חשבון הווטסאפ שלכם.

השתמשו באימות דו-שלבי

אימות דו-שלבי הוא הצעד הטוב ביותר שתוכלו לנקוט כדי להגן על חשבון הווטסאפ שלכם. כאשר תפעילו את האימות הדו-שלבי, ווטסאפ תוסיף שכבת הגנה נוספת לחשבון שלכם.

לאחר שתפעילו את האימות הדו-שלבי, תצטרכו להקליד קוד PIN בן שש ספרות כדי להיכנס לחשבון הווטסאפ שלכם.

גם אם הטלפון שלכם נגנב, הגנב לא יוכל לגשת לחשבון ווטסאפ שלכם ללא הקוד שהזנתם.

כדי לאפשר אימות דו-שלבי, פתחו את אפליקציית ווטסאפ במכשיר iPhone או אנדרואיד שלכם. עברו אל תפריט ההגדרות>חשבון> אימות דו-שלבי, ואז הקש על "הפעל".

 

במסך הבא, הקלידו קוד אישי בן שש ספרות, הקישו על "הבא" ואז אשרו את הקוד שלכם במסך הבא.

לאחר מכן הקלידו את כתובת הדוא"ל בה ברצונכם להשתמש כדי לאפס את מספר ה – PIN שלכם אם תשכחו אותו או הקש על "דלג" אם אתם לא מעוניינים להשתמש בפונקציית שחזור הסיסמה דרך האימייל.

בשלב זה האימות הדו-שלבי הופעל. כדי לוודא שלא תשכחו את הסיסמה שלכם, ווטסאפ תבקש מכם מעת לעת להקליד את הסיסמה לפני שתוכלו לגשת לאפליקציה.

אם שכחתם את הסיסמה שלכם, תצטרכו לאפס אותה לפני  שתוכלו לגשת שוב לחשבון הווטסאפ שלכם.

השתמשו בטביעת אצבע על מנת להגן על חשבונכם

יתכן שאתם כבר משתמשים בטביעת אצבע על מנת להגן על מכשירכם. כאמצעי אבטחה נוסף, ניתן להגן גם על חשבון הווטסאפ באמצעות טביעת אצבע.

לשם כך, פתחו את האפליקציה והקישו על כפתור התפריט. לאחר מכן עברו אל הגדרות>פרטיות. גללו אל סוף רשימת האפשרויות, ואז הקישו על "נעילת טביעת אצבע".

הפעילו את האפשרות "בטל נעילה עם טביעת אצבע".

בשלב זה, געו בחיישן טביעת האצבע במכשיר שלכם כדי לאשר את טביעת האצבע שלכם. ניתן לבחור תוך כמה זמן האימות נדרש לאחר כל ביקור באפליקציה.

שנו את הגדרות הפרטיות

ווטסאפ מעניקה לכם שליטה מלאה על מי יכול לראות את המידע הפרטי שלכם, ובאיזה הקשר. אם תרצו, תוכלו להסתיר את "נראה לאחרונה", "תמונת פרופיל" ו "סטטוס" בפני כולם מלבד החברים והמשפחה הקרובה ביותר שלכם.

לשם כך, עברו את אזור ההגדרות באפליקציה>חשבון>פרטיות כדי לשנות הגדרות אלה.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button