חדשות טכנולוגיה

אינטל השיקה מעבדי Comet Lake למחשבים שולחניים

אינטל הכריזה היום על מעבדים שולחניים חדשים, ויש בהם כמה שיפורים ראויים לציון. המעבדים הם ממשפחת Comet Lake S, כלומר הם בנויים בתהליך ייצור 14 ננומטר שראינו בדורות הקודמים.

בקצה העליון של הרשימה נמצאים המעבדים i9-10900K ו-i9-10900KF, האות 'K' מציינת שהוא מעבד עם מכפלה פתוחה (לאוברקלוקינג) והאות 'F' מציינת שהמעבד מגיע בלי ליבה גרפית משולבת. מעבדים אלה מגיעים עם 10 ליבות ו-20 ליבות לוגיות, ועם טכנולוגיית הדחיפה של אינטל שיכולה לגרום למעבדים לעבוד במהירות 5.3 ג'גה הרץ. למעבדים טכנולוגיה חדשה נוספת בשם Boost Max Technology 3.0 שיכולה לגרום להם לעבוד במהירות 5.2 ג'גה הרץ.

המעבדים ללא מכפלה פתוחה מגיעים עם TDP של 65 וואט, המעבדים עם המכפלה הפתוחה מגיעים עם TDP של 125 וואט. עד עכשיו דיברנו על מעבדי i9, מעבדי i7 בסדרה החדשה מגיעים עם שמונה ליבות אבל בשונה מדור קודם הם מגיעים עם תמיכה בהייפר-טרדינג .

גם המעבדים הזולים יותר מקבלים גרסאות חדשות, חלקם אף תומכים בהייפר-טרדינג.

בנוסף, אינטל משיקה מעבדים המיועדים למחשבים קטנים יותר. מעבדים אלה מגיעים עם TDP של 35W, יש בהם כמות זהה של ליבות אבל במהירות נמוכה יותר.

דברים חדשים נוספים שמגיעים עם מעבדי הדור העשירי: תמיכה בזיכרונות DDR4-2933, תמיכה בכרטיסי רשת של אינטל במהירות 2.5G ותמיכה משולבת בהתקן Wi-Fi 6 AX201.

**מה זה TDP? כמות החום המתוכננת הנפלטת במהלך עבודה.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button