חדשות טכנולוגיה

משרד ההגנה האמריקאי מאשר שוב כי מיקרוסופט זכתה בחוזה לאספקת שירותי ענן לפנטגון

בחודש אוקטובר 2019 מיקרוסופט זכתה בחוזה בסך 10 מיליארד דולר לאספקת שירותי ענן לפנטגון. לאחר ההודעה על הזכייה של מיקרוסופט, אמזון הגישה תביעה בנובמבר 2019, היא ערערה על ההחלטה להעניק את החוזה למיקרוסופט.

בשל התביעה והשאלות שהועלו דרכה, משרד ההגנה החל לבדוק מחדש את ההצעות וביקש משתי החברות להגיש הצעות מתוקנות בחודש מרץ השנה. כעת, משרד ההגנה פרסם הצהרה המאשרת כי החוזה יוענק למיקרוסופט.

אמזון טענה בתביעה כי השפעה פוליטית וטעויות היו הסיבות לכך שהחוזה הוענק למתחרה שלה. מיקרוסופט מצדה אמרה כי החוזה הוצע לה מכיוון שהיא הציעה "טכנולוגיה טובה יותר במחיר טוב יותר". מיקרוסופט טענה כי אמזון ביקשה להציע חוזה חדש מכיוון שהיא "צברה מידע משמעותי על התמחור של המתחרה שלה" דרך התביעה שהגישה.

בעוד שמשרד ההגנה קבע כי מיקרוסופט צריכה לקבל את החוזה, אין זה אומר שזה סוף הסיפור. למעשה, שופט פדרלי הפסיק את העבודה על הפרויקט בחודש פברואר עד לבירור התביעה של אמזון.

בתגובה להחלטת משרד ההגנה, אמזון הבהירה שהיא לא מרוצה מהתוצאה והיא תמשיך בהליך המשפטי, החברה טוענת שהנשיא משתמש בתקציב משרד ההגנה לקידום מטרותיו האישיות והפוליטיות.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button