חדשות טכנולוגיה

גוגל חשפה תכונות חדשות למערכת ההפעלה אנדרואיד עבור אנשים עם מוגבלויות

גוגל חשפה תכונות חדשות למערכת ההפעלה אנדרואיד שנועדו לשפר את הנגישות לאנשים עם מוגבלות שמיעה ומוגבלות קוגניטיבית.

עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, גוגל השיקה אפליקצייה חדשה בשם Action Blocks. האפליקציה מאפשרת למשתשים להוסיף קיצורי דרך למסך הבית של מכשיר הטלפון שלהם על מנת לבצע כל פעולה באמצעות Google Assistant (בתרגום לעברית: הסייען של גוגל). בעזרת האפליקציה משתמשים יכולים לשלוט בתאורה החכמה בביתם, להתקשר לחבר או להפעיל סרטונים בלחיצה אחת בלבד. האפליקציה זמינה להורדה דרך חנות האפליקציות של גוגל והיא תומכת בטלפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד מגרסה 5.0 ומעלה.

גוגל מוסיפה גם יכולות חדשות ל- Live Transcribe עבור אנשים עם אובדן שמיעה. האפליקציה המעודכנת של Live Transcribe, שהוצגה לראשונה בפברואר 2019, מאפשרת למשתמשים להפעיל את הרטט של הטלפון שלהם כאשר מישהו מזכיר את שמם, בנוסף הם יכולים ליצור מונחים מותאמים אישית עבור מקומות וחפצים שלא נמצאים במילון. אם המשתמשים יפעילו את אפשרות שמירת התמלולים הם יוכלו לחפש גם מקטעים ספציפיים בתמלולי העבר. הם יאוחסנו במכשיר במשך שלושה ימים. גוגל מוסיפה תמיכה בשבע שפות חדשות, כולל אלבנית, בורמזית, אסטונית, מקדונית, מונגולית, פנג'אבי ואוזבקית.

בנוסף, החברה הציגה עדכון עבור האפליקציה 'מגבר הקול', אפליקציה שהושקה יחד עם Live Transcribe בשנה שעברה ונועדה לשפר את איכות הצליל עבור אנשים עם מוגבלות שמיעה. האפליקציה המעודכנת תומכת כעת באוזניות בלוטות' ומשפרת את הצליל בכל מדיה המופעלת בטלפון פיקסל של גוגל. ניתן להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות של גוגל והיא תומכת בטלפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד מגרסה 6.0 ומעלה.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button