ביקורותקירורים

Raijintek MORPHEUS II ביקורת קירור לכרטיס מסך

היום אנחנו הולכים לבדוק את קירור כרטיס המסך הראשון שלנו, הקירור מגיע מ – Raijintek והוא מיועד לשוק הגבוה של הקירורים, הקירור מגיע ללא מאווררים בשונה מפתרונות קירור של חברות אחרות.

מפרט ותאימות לכרטיסים

**הקירור מתאים גם לכרטיס כמו GTX 1060 שעליו עשינו את הביקורת.

אריזה

בתוך האריזה תמצאו כמובן את כל הרכיבים להתקנת הקירור על כרטיס המסך שלכם.

שלא כמו רוב הקירורים לכרטיסי מסך, Raijintek MORPHEUS II מגיע ללא מאווררים. זה נוח בעיקר עבור אלו שאוהבים מותג מסיום של מאווררים ובנוסף אתם לא משלמים סכום כסף נוסף על מאווררים שאתם לא תעשו בהם שימוש.

גוף הקירור עצמו הוא גדול למדי וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את המידות שלו יחד עם המאווררים, כלומר יש להוסיף עוד 25 מ"מ לגובה של הקירור לאחר ההתקנה של המאווררים עליו. קירור זה יתפוס לפחות שלושה חריצי הרחבה במארז שלכם מה שהופך תצורה של כמה כרטיסי מסך יחד לאתגר לא קטן.

למרות שבמבט חטוף ניתן לחשוב שלקירור יש רק 6 צינורות קירור, במציאות יש לקירור 12 צינורות קירור שאותם ניתן לראות מהצד השני של הקירור, תצורה זו עוזרת לקירור בפיזור החום בצורה יעילה יותר.

הקירור כולל 129 סנפירי אלומיניום מסודרים על פני צינורות הנחושת המצופים ניקל.

התקנה

תהליך ההתקנה די פשוט והמדריך המצורף עוזר בתהליך ההתקנה, בשלב הראשון אתם צריכים לפרק את הקירור המקורי של כרטיס המסך שלכם, לאחר מכן לעקוב טוב אחרי מדריך ההרכבה וכך ההתקנה תהיה פשוטה וזריזה יותר.

בשלב הראשון צריך להבריג את מנגנון הנעילה של הקירור לכרטיס המסך, מדובר ב – 4 אומים קטנים שמוברגים ישירות לתוך הקירור, לקירור יש כמה חורים שבעצם כל אחד מהם מתאים לסוג אחר של הכרטיס, רצוי לבדוק היטב לפני ההברגה אם החור שבחרתם הוא המתאים לכרטיס המסך שלכם.

בשלב הבא מניחים את כרטיס המסך על הקירור (לא לשכוח למרוח משחה טרמית על ליבת כרטיס המסך, לא צריך למרוח הרבה) ומתאימים את החורים שעל הכרטיס למנגנון ההרכבה מהשלב הקודם, ברגע שזה יושב טוב מבריגים את הכרטיס לקירור, הקירור מגיע עם תושבת ששמים לפני ההברגה.

לאחר השלב הזה מגיע השלב האחרון שהוא הרכבת המאווררים על הקירור שלכם, גם כאן התהליך נורא פשוט והוא כולל 2 קליפסים שמורכבים על הקירור.

כך התוצאה הסופית נראית..

חשוב לציין, למאוורר המעולה של נוקטואה שבחרתי להרכיב על הקירור אין חיבור ישיר לכרטיס המסך, ניתן לרכוש מתאם כזה אבל הפיתרון הרבה יותר פשוט, מחברים את המאוורר לאחד מהחיבורים שעל הלוח ועל ידי זה ניתן לשלוט במהירות שלו על ידי תוכנת שליטה אחת, עוד פרט חשוב, עם הקירור אתם מקבלים צלעות קירור שניתן להתקין על מוליכי החשמל של הכרטיס וגם על הזיכרונות, אני ממליץ לעשות בהם שימוש.

ביצועים

את הקירור בדקנו על הכרטיס GTX 1060 6GB (למרות שהוא לא נמצא ברשימה של הכרטיסים הנתמכים הוא תומך) של GIGABYTE, הגרסה עם 2 המאווררים. את הקירור החדש בדקנו רק עם מאוורר אחד על מנת לבדוק עד כמה גוף הקירור עצמו יעיל.

**לקירור סטוק יש מהירות מקסימלית של 3000RPM הטמפרטורה במבחן מאמץ עם המהירות הזאת הכרטיס עמד על 63 מעלות במאמץ

סיכום

זה ברור מהתוצאות שקיבלנו שהקירור של Raijintek מרשים מאוד. האומנם מדובר בקירור שמעוצב בצורה פשוטה ולא מושכת במיוחד אבל לא ניתן להתעלם מהביצועים של הקירור לעומת הקירור המקורי של כרטיס המסך, לא ניתן להתעלם מהפשטות של ההתקנה שלו ובמיוחד מהנתון הזה שאתם יכולים  להשתמש במאווררים המועודפים עליכם עם גוף קירור זה.

 

 

Raijintek MORPHEUS II

ביצועים - 90%
תהליך התקנה ותאימות - 87%
מראה - 70%

82%

זה ברור מהתוצאות שקיבלנו שהקירור של Raijintek מרשים מאוד. האומנם מדובר בקירור שמעוצב בצורה פשוטה ולא מושכת במיוחד אבל לא ניתן להתעלם מהביצועים של הקירור לעומת הקירור המקורי של כרטיס המסך, לא ניתן להתעלם מהפשטות של ההתקנה שלו ובמיוחד מהנתון הזה שאתם יכולים  להשתמש במאווררים המועודפים עליכם עם גוף קירור זה.

User Rating: Be the first one !

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button