מדע

חוקרים מארה"ב וסין הבינו כיצד נגיף הקורונה משתלט על תאים אנושיים

חוקרים מארה"ב וסין הבינו כיצד נגיף הקורונה משתלט על תאים אנושיים.

חוקרים בראשותו של צ'יאנג ג'ואו, עמית מחקר מאוניברסיטת ווסטלאק בהאנגזו בסין, חשפו כיצד הנגיף החדש נקשר לקולטן בתאי נשימה בשם ACE2 (מעכב האנזים המהפך מסוג 2).

תגליתם חשובה מכיוון שהבנת האופן בו הנגיף נכנס לתאים יכולה להאיץ את המאמצים לפתח טיפולים – או אפילו חיסון שיעצור את המגיפה.

כדי להדביק מארח אנושי, על הנגיפים להיות מסוגלים לקבל גישה לתאים אנושיים בודדים. הם משתמשים במנגנוני התא כדי לייצר עותקים של עצמם, אשר לאחר מכן הם מתפשטים לתאים חדשים.

ב – 19 בפברואר פורסם בכתב העת Science כי מדענים מטקסס זיהו את המפתח המולקולרי הזעיר שמאפשר לנגיף להיכנס לתוך התא. מפתח זה נקרא חלבון ספייק.

עמית המחקר קיאנג ג'ואו וצוותו בהאנגז'ו פתרו את שאר הפאזל בכך שהם בעצם מצאו כיצד חלבון הספייק עובד. הצוות פרסם את ממצאיו בכתב העת Science ב -4 במרץ.

המדענים הסינים השתמשו בכלי הנקרא מיקרוסקופיה קריו-אלקטרונית, הכלי משתמש בדגימות קפואות ואֲלֻמַּת אֵלֶקְטְרוֹנִים כדי ללכוד תמונות של המבנים הזעירים ביותר של מולקולות ביולוגיות.

הם גילו כי לנגיף החדש, המכונה גם COVID-19, יש דפוס הדומה למדי לנגיף הקורוני שגרם להתפרצות הסארס בשנת 2003. עם זאת, התגלו הבדלים בחומוצות האמינו הקושרות את הנגיפים לתאי קולטן, גילוי שיכול להוביל לפיתוח של תרופות אנטי-ויראליות שעלולות לעצור את התפשטות הנגיף.

מקור
foxnewssciencescience

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button