חדשות טכנולוגיה

רוסיה באולטימטום לגוגל: מחקי "תוכן אסור ובלתי חוקי" או שנטיל עלייך קנסות

שירות הפיקוח הפדראלי על התקשורת ברוסיה, הרוסוקומנדזור, נתן לגוגל 24 שעות למחוק תוכן אסור ובלתי חוקי. החברה הוזהרה כי אם לא תעשה כן יוטלו עליה קנסות והיא תסתכן בהגבלת התעבורה לשירותי החברה. בנוסף, נאמר לגוגל כי עליה לבטל חסימה של סרטון יוטיוב שפורסם על ידי הערוץ הממשלתי רוסי ספוטניק.

רוסיה אומרת כי גוגל לא הסירה 20-30% מהקישורים לתכנים שנאסרו לפרסום במדינה, כולל 26,000 מקרים בהם גוגל קיבלה התראה לתוכן שנחשב בלתי חוקי במדינה.

כזכור, ממשלת רוסיה כבר הגבילה את התעבורה אל הרשת החברתית טוויטר ואף הושמעו איומים מפני חסימתה של הרשת ברוסיה במידה ולא ימחקו התכנים כפי שהתבקשה. הרוסוקומנדזור ביקש בעבר מחברות כמו פייסבוק, יוטיוב, טיקטוק וטוויטר למחוק פוסטים, סרטונים ותמונות שלטענתו מעודדים צעירים להצטרף להפגנות.

הרוסוקומנדזור אמר לסוכנות הידיעות הממשלתית הרוסית טאס"ס כי "הצנזורה של התקשורת הרוסית והתמיכה הממוקדת בפעילות מחאה בלתי חוקית מעידים הלכה למעשה על הגוון הפוליטי של פעילות גוגל ברוסיה. גוגל אינה מצייתת באופן מלא לחובתה להוציא מתוצאות החיפוש ברוסיה קישורים לאתרי אינטרנט המכילים מידע האסור לפרסום במדינתנו."

מקור
reuters

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button