חדשות טכנולוגיה

מה חדש בערכת השבבים החדשה של קוואלקום

קוואלקום הכריזה אתמול באופן רשמי על ערכת השבבים החדשה שלה, סנאפדרגון 865 (Snapdragon 865). אולם רק ביום השני של הכנס שלה החברה חשפה את הפרטים הטכניים של ערכת השבבים החדשה ומה היא תציע עבור הגל הבא של מכשירי האנדרואיד המובילים בשנה הבאה.

קוואלקום אומרת כי ערכת השבבים סנאפדרגון 865 תציע מגוון רחב של שיפורים ביחס לשבים הקיימים שלה, במיוחד בכל מה שקשור לביצועים, צילום ומשחקים.

קישוריות וביצועים

כמובן שקוואלקום שמה דגש על טכנולוגיית ה- 5G. האומנם אין כאן הרבה חדשות בהתחשב בכך שקוואלקום כבר חשפה את כל הפרטים על המודם X55 שישויך לסנאפדרגון 865 לפני מספר חודשים.

ובכל זאת, מדובר בקפיצה גדולה קדימה לעומת המודם של שנה שעברה, עם מהירות הורדה מקסימלית של 7 ג'יגה-ביט לשנייה (לעומת 5 ג'יגה-ביט לשנייה ב- X50) וחשוב מכך, ה- X55 תומך במגוון רחב יותר של תדרי 5G, במיוחד בטווח תת-6 ג'יגה הרץ.

ערכת השבבים החדשה לא מגיעה עם מודם משולב – החברות יצטרכו לשלב אותה יחד עם המודם X55 על מנת לספק תקשורת סלולרית. זה הבדל גדול לעומת ערכת השבבים סנאפדרגון 855, שהגיעה עם מודם X24 מובנה שיצרני המכשירים יכלו להשתמש בו אם הם לא רצו להציע תמיכה ברשתות 5G. בנוסף, ערכת השבבים החדשה תכלול תמיכה בתקן Wi-Fi 6 כפי שהיה עם ערכת השבבים סנאפדרגון 855.

על פי קוואלקום יש גם שיפורים בתחום הביצועים: המעבד החדש שלה מהיר יותר ב- 25% לעומת המעבד של שנה שעברה, המאיץ הגרפי Adreno 650 מציע גם הוא ביצועים טובים יותר ב- 25% על פני המאיץ הגרפי שנמצא בערכת השבבים סנאפדרגון 855 ו סנאפדרגון 855+. לא מדובר בקפיצת מדרגה כה גדולה כמו בשנה שעברה עם המעבר לתהליך ייצור 7 ננוטר (שיפור של 40% בין הסנאפדרגון 845 ל- 855) אבל זה אומר שטלפונים שיגיעו עם ערכת השבבים החדשה יוכלו להתמודד עם כל פעולה שתבקשו מהם לעשות.

צילום

תחום נוסף שקוואלקום שמה עליו דגש עם ערכת השבבים סנאפדרגון 865 הוא תחום הצילום. כצפוי, יש בה שבב חדש לעיבוד תמונה בשם Spectra 480. עם פי קוואלקום שבב עיבוד התמונות תומך במהירות "2 ג'יגה-פיקסל בשנייה", שלדבריה מאפשר שלל תכונות צילום חדשות.

טלפונים עם סנאפדרגון 865 יוכלו לצלם תמונות של 200 מגה-פיקסל, לצלם וידאו ברזולוציה של 8K וצילום וידאו בהילוך איטי (960fps) ברזולוציה של 720p. בנוסף, המעבד החדש יתמוך בלכידת וידאו עם Dolby Vision HDR, לראשונה במכשירים ניידים.

משחקים

יש גם כמה תכונות חדשות למשחקים. השבב החדש יתמוך לראשונה בקצב רענון של 144 הרץ. קוואלקום תאפשר לחברות לעדכן את הדרייברים של הליבה הגרפית דרך חנויות האפליקציות בפעם הראשונה, בדומה לאופן שבו משתמשים מעדכנים את כרטיס המסך שלהם במחשבים אישיים (PC).

בינה מלאכותית

הסנאפדרגון 865 מבטיח גם ביצועי AI טובים יותר בהשוואה ל- 855. קוואלקום אומרת כי הדור החמישי של מנוע ה- Qualcomm AI בערכת השבבים סנאפדרגון 865 חזק פי שניים ממה שנמצא בערכת השבבים של השנה שעברה, בזמן שהוא מציע שיפור של 35 אחוזים בצריכת החשמל.

הטלפונים הראשונים המופעלים על ידי סנאפדרגון 865 צפויים לצאת בשנת 2020.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button