הודעה לעיתונות

זום מוסיפה אימות דו-שלבי לתגבור אבטחת שיחות הווידאו שלכם

זום הוסיפה שכבת אבטחה נוספת לפלטפורמת שיחות הווידאו הפופולרית שלה – אימות דו-שלבי (2FA). התוספת החדשה מקלה על המשתמשים – ובעיקר העסקיים והארגוניים – להגן על עצמם ולמנוע דליפות מידע, או תקלות חדירה לשיחות פרטיות. מעתה ניתן לבקש מהמשתמשים ׳להציג׳ יותר מהוכחה אחת לזהותם האמיתית.

משמעות האימות הדו-שלבי הוא שבמקום להסתפק בהזנת סיסמה לצורך הזדהות והתחברות, מוסיפים עוד אמצעי אבטחה נוסף בדרך, בין אם באמצעות קוד שמיוצר בכל פעם מחדש ונשלח למכשיר המתחבר לשיחת הווידאו כמסרון, או באמצעות אפליקציה ייעודית. המשמעות: גם אם מסיבה כלשהי סיסמת השיחה דלפה החוצה, היא תהיה בלתי שמישה בלי השלב השני של תהליך האימות.

עסקים שיעשו שימוש בתכונה החדשה יפחיתו משמעותית את הסיכון בגניבת זהות ודליפות מידע, בכך שהם יקשו על גורמים זדוניים לנחש סיסמאות או להשיג גישה לא רצויה למחשבים או סמארטפונים של משתמשים. לעסקים קטנים או בתי ספר המשמעות היא גם חסכון כספי, שכן במקום לשלם על שירות SSO (ניהול זהויות משתמשים) ניתנת להם כעת בחינם דרך יעילה לאימות המשתמשים.

באמצעות 2FA של זום ניתן גם להשתמש באפליקציות ייעודיות שתומכות בפרוטוקול Time-Based One-Time Password (TOTP) דוגמת Google Authenticator, Microsoft Authenticator, FreeOTP, או פשוט לבקש מזום לשלוח קוד באמצעות SMS, או לבצע שיחת טלפון, כאמצעי זיהוי נוסף לגישה לחשבון של זום.

כדי לאפשר את ה- 2FA של Zoom ברמת החשבון לצורך אימות מבוסס סיסמה, על מנהלי החשבון לנקוט בצעדים הבאים:

היכנסו ללוח המחוונים של זום

בתפריט הניווט, לחצו על Advanced ואז על Security.

ודאu שהאפשרות כניסה באמצעות אימות דו-שלבי (Sign in with Two-Factor Authentication) מופעלת.

בחרו אחת מהאפשרויות הבאות כדי להפעיל 2FA עבור:

כל המשתמשים בחשבון: אפשרו 2FA לכל המשתמשים בחשבון.

משתמשים עם תפקידים ספציפיים: אפשרו 2FA לתפקידים עם התפקידים שצוינו. לחצו על ׳בחר תפקידים שצוינו׳, בחרו את התפקידים ואז לחצו על אישור.

משתמשים השייכים לקבוצות ספציפיות: אפשרו 2FA למשתמשים שנמצאים בקבוצות שצוינו. לחצו על סמל העיפרון, בחרו את הקבוצות ואז לחצו על אישור.

לחצו על 'שמור' כדי לאשר את הגדרות 2FA שלכם.

למידע נוסף על 2FA של Zoom וכיצד להגדיר אותו למשתמשים בארגון, בקרו בדף התמיכה. למידע על אבטחה, בקרו את עמוד האבטחה.

יאיר צרפתי

מייסד האתר והעורך הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button